MojAndroid

Google pred niekoľkými dňami spustil formulár, po vyplnení ktorého máte šancu odstrániť z vyhľadávania odkazy vedúce na články o vašej osobe. Google tak musel urobiť po prijatí zákona o ochrane osobných údajov, ktorý bol schválený Súdnym dvorom Európskej únie. Len za prvý deň od spustenia formulára sa nazbieralo viac ako 12-tisíc žiadostí, ktoré teraz čakajú na posúdenie a schválenie spoločnosťou Google.

Každá žiadosť sa posudzuje individuálne, pričom sa dbá na rovnováhu medzi “právom jednotlivca na ochranu osobných údajov a právom verejnosti na informácie a na ich poskytovanie“. Pri hodnotení žiadostí bude Google brať do úvahy aj to, či výsledky vo vyhľadávaní obsahujú zastarané informácie o osobe, ale aj to, či sú zverejnené v záujme verejnosti. Google pritom pri pridávaní žiadosti od používateľa požaduje zadanie osobných údajov, vrátane kópie platného dokladu totožnosti s fotografiou. Ak budete chcieť odkazy so svojou osobou z vyhľadávania odstrániť, musíte vyplniť formulár na stránkach spoločnosti Google.

Využili ste alebo plánujete využiť možnosť vymazania odkazov o vašej osobe?

Zdroj: techcrunch

2.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+