MojAndroid

Dnešný deň, 17. november, je štátnym sviatkom, kedy si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Dnešné dvadsiate piate výročie Nežnej revolúcie pripomína aj špeciálne logo vyhľadávača Google, tzv. Google Doodle. To je ladené  do bielej, červenej a modrej farby, nechýba ruka so štrngajúcimi kľúčmi, ktoré sa stali jedným z najznámejších symbolov udalostí na sklonku roku 1989. Po kliknutí na logo sa zobrazia výsledky vyhľadávania na tému “nežná revolúcia”. Aj Google tak vzdáva poctu všetkým ľuďom, ktorí počas vtedajších novembrových dní vyšli do ulíc s túžbou po slobode, demokracii a spravodlivosti, teda ideáloch, ktoré by mali byť v spoločnosti prioritou aj dnes.

Google Doodle sa prvýkrát objavilo v roku 1998, od tých čias internetový gigant publikoval viac než 2000 takýchto log. Niektoré z nich boli celosvetovou záležitosťou, iné boli len regionálne. Prvé Doodles neobsahovali nijaké prepojenia, ani neboli animované, neskôr však sprístupňovali napríklad videá, rôzne informácie, animácie či dokonca minihry.

Zdroj: google.sk, wikipedia.org

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+