MojAndroid

Aj keď sa spoločnosti jednoznačne darí v oblasti Android zariadení, aktivovaných je už viac ako 1,3 milióna zariadení denne, po vydaní kvartálnej správy ekonomických ukazovateľov čakal spoločnosť Google prepad akcií na trhoch až o viac ako 60 amerických dolárov.

Google v správe uviedol, že jeho zisk sa znížil v treťom štvrťroku na 2,18 miliardy amerických dolárov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to znamená pokles o o 0,55 miliardy, keď v roku 2011 zaznamenal Google zisk 2,73 miliardy amerických dolárov. Medziročný rozdiel tak zaznamenal až 20,3 percentný pokles. Na druhej strane, celkové tržby vzrástli o 18,6 percenta na číslo 11,53 miliardy amerických dolárov.

Celkový problém však je v tom, že zvyčajne sa čísla nepúšťajú na svetlo sveta ešte počas obchodovania na burze. Za všetko vraj môže R. R. Donnelley, ktorý „náhodne vyplnil správu Google 10-K na poslanie správy zavčasu ráno SEC času bez povolenia“. Následne na to Google musel ísť so správou von.

Zdroj: WSJ, WallStreetCheatSheet,  PhoneArena

19.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+