MojAndroid

Google daroval 775 000 dolárov na granty do neziskovej organizácie Code2040. Táto organizácia sa snaží o väčšiu rozmanitosť v oblasti technológií a v nasledujúcich 2 rokoch sa vďaka grantom bude snažiť poskytnúť bezplatné vzdelávacie programy. Sú určené pre asi 5,000 inžinierskych študentov tmavej pleti (černosi a latino obyvatelia). Zároveň táto čiastka pomôže organizácii dostať sa aj do troch ďalších miest.

Vyzerá to tak, že Google si berie príklad zo spoločnosti Intel, ktorá sa, napríklad, zaviazala v nasledujúcich 5 rokoch investovať do rozmanitosti v technologickom priemysle 300 miliónov dolárov. Google sám sa totiž snaží otázku rozmanitosti riešiť aj vo svojich radoch – majú tu až 70% mužských zamestnancov a 60% belochov.

“Jeden z dôvodov, prečo existuje medzera pre černochov a latino študentov inžinierstva je ten, že majú menšiu príslušnú sieť a menšie zdroje i rozhľad o tom, čo je potrebné na získanie práce v technologickej oblasti,” hovorí Laura Weidman Powers, spoluzakladateľka a šéfka Code2040. “Pokrok v súvislosti s transparentnosťou a ochotou hovoriť o tejto problematike rozmanitosti v technológii bol v priebehu posledného roka obrovský. Dúfam v to, že ďalším krokom bude ochota byť úprimným v otázkach čo funguje a čo nie.”

Ďalšia časť grantu od Googlu poputuje aj na podporu start-upov černošských a latino podnikateľov v niektorých štátoch USA. Google vraví, že celá táto myšlienka môže inšpirovať mládež, ktorá by inak nad týmto smerom kariéry ani neuvažovala. Mimochodom, Code 2040 má názov odvodený od roku, kedy by sa menšiny mali oficiálne stať v USA väčšinami.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+