MojAndroid

Prostredie Google Contacts prinieslo poslednú výraznú zmenu dizajnových črtov ešte v roku 2015. Teraz prichádza “Material design”, či viaceré novinky. Aplikácia prináša spojenie údajov z Google konta a vašich (manuálne pridaných) údajov v rámci jedného kontaktu ču zlúčenie duplikovaných kontaktov/informácií o vašich kontaktoch.

google-contacts-02

V hornej časti vás víta mohutný riadok s možnosťou vyhľadávania. Stavová lišta v bočnej časti môže byť po novom skrytá, prídete tak však o rýchle prístupy k duplikátom, často používaným kontaktom, nastaveniam, štítkom,či rýchlym možnostiam pre import, export, tlač či vrátenie posledných zmien. Môžete listovať zoznamom kontaktov a následne ich zvýrazňovať, označovať ako obľúbené, upravovať či pridávať manuálne ďalšie informácie. Označením viacerých kontaktov ich následne môžete zlúčiť, skryť, odstrániť alebo prípadne odoslať hromadný email. Klávesové skratky vám tiež umožnia preskakovať medzi ponukami, ich využitie v praxi je však otázne. Nedostanete sa napríklad z ľavého menu šípkami do zoznamu kontaktov či naopak.

google-contacts-01

Novinkou je tiež pomerne široký počet plávajúcich prvkov. V základnom zobrazení vám v pravom dolnom rohu práve plávajúce tlačidlo ponúka možnosť vytvorenia nového kontaktu. Ten vytvárate opäť v plávajúcom okne v prostredí Google Contacts. Kontakty sa zobrazujú v plávajúcich kartách spolu s údajmi z Google konta, vašimi vloženými údajmi a po novom aj vaše interakcie s danou osobou. Všetko v rámci jednej plávajúcej karty v prostredí namiesto otvárania úplne novej stránky.

Nové prostredie prináša takisto zjednodušenie a s tým spojený aj menší počet zobrazených informácií. Náhľad kontaktu vám prinesie len základné informácie s e-mailovou adresou, telefónnym číslom, a pracovnou pozíciou. Nevyužitého miesta je v novom prostredí viac ako dosť. Pozitívnou správou pre ľudí, ktorým nové prostredie kontaktov nevyhovuje je aspoň možnosť prepnutia na “starú” verziu s mierne komplikovanejším zobrazením.

Náš tip
Kalkulačka od Google konečne získava históriu výpočtov [APK]

Zdroj: androidpolice.com

31.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+