MojAndroid

4K AndroidTV boxy nie sú žiadnou novinkou no FCC testovala prototyp zariadenia ktorý je naozaj niečím výnimočný. Vyzerá to ako Chromecast ale má “v” sebe Android TV a na prednej strane veľké písmeno “G” ako Google.

Náš tip
Chromecast prinesie kvalitnejšiu formu prehrávania videa zdieľaného zo smartfónu či tabletu

Aj keď samotná FCC už fotografie zariadenia zo svojich stránok stiahla, je zrejmé, že testované zariadenie existuje. Je otázne či zariadenie je pripravované ako nástupca Chromecast Ultra keďže prototyp bol predložený spoločnosťou “Shenzhen SEI Robotics Co., Ltd.” a použitý bol všeobecný názov “4K ATV Stick”. Google už v minulosti si dával vyrábať svoje zariadenia Chromecast / ATV na základe outsourcingu, takže môže byť uvedené iné meno spoločnosti na žiadosti o certifikát. No nabíjací kábel a napájací adaptér vyzerajú celkom lacno takže je aj možné, že čínsky výrobcovia sa chcú zviditeľniť napodobeninou Chromecastu a použiť pritom meno giganta Google.

4K AndroidTV stick

4K AndroidTV stick 1

Informácie to tom čo je pravdivé nám už prinesie 8. – 10. mája konferencia I/O 2018 na ktorej Google každoročne predstaví veľa zaujímavých noviniek.

14.4.2018
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+