MojAndroid

Vo všeobecnosti platí, že pri prenose celej karty z prehliadača Chrome prostredníctvom Chromecast-u či iného podobného zariadenia zvykne kvalita obrazu na televízore klesnúť. Odrazí sa to najmä na kvalite prehrávaného videa. S týmto problémom by mohol byť koniec a to len jednou šikovnou softvérovou aktualizáciou.

Náš tip
Google plánuje svoje vlastné Ad-Block rozšírenie pre prehliadač Chrome

Pokiaľ video neprehrávate pomocou vstavanej aplikácie od veľkých služieb ako Netflix či Amazon Prime Video, so spomínaným problémom ste sa už možno stretli. Spoločnosť Google teraz pripravila aktualizáciu pre vývojársku verziu prehliadača Chrome. Tá ponúka počiatočné štádium podpory funkcie, ktorá zachováva kvalitu aj plynulosť videa aj pri zdieľaní prostredníctvom napríklad Chromecast-u na veľkú obrazovku.

Softvér odosiela neupravený tok dát pri zdieľaní karty z vášho zariadenia. Využitím novej funkcie by ste sa tak mali vyhnúť zasekanému a nekvalitnému video obsahu. V tejto počiatočnej fáze funkcie budete musieť najskôr zachovanie kvality videa vo vašom prehliadači. François Beaufort z Googlu odporúča napríklad používateľom služby Vimeo túto novú funkciu vyskúšať.

Náš tip
Chrome načítava webstránky o 10-20% rýchlejšie ako minulý rok

Cieľom spoločnosti Google je očividne vyplniť túto dieru v podpore prenášaného obsahu prostredníctvom Chromecast-u. Bolo by skutočne zaujímavé prostredníctvom prehliadača Chrome sledovať v podstate akékoľvek video v pôvodnej kvalite. Neboli by ste tak obmedzení len na oficiálnu podporu vydavateľa daného videa.

Zdroj: engadget

26.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+