MojAndroid

Google Chromecast je šikovné a dostupné zariadenie, pomocou ktorého je možné streamovať obsah z mobilného zariadenia do televízie. Až doteraz bolo podmienkou pripojenie k Wi-Fi sieti. To sa ale teraz mení, keďže Google predstavil jednoduchý adaptér pre Chromecast, ktorý tomuto zariadeniu pridáva pripojenie k ethernetu. Odteraz si tak môžete streamovanie užiť aj v tých priestoroch, kde nie je dostatočne kvalitný Wi-Fi signál.

nexus2cee_222-668x501

Keďže Chromecast má iba jeden USB vstup, tento adaptér je v skutočnosti kombináciou klasickej nabíjačky a vstupu pre ethernetový kábel. Adaptér jednoducho pripojíte do elektrickej zásuvky a do adaptéru zasa internetový kábel. Takto jednoducho môžete využívať Chromecast aj tam, kde to doteraz nebolo možné. Veľkou výhodou je aj fakt, že adaptér sa predáva iba za 15 USD. Zatiaľ je ale dostupný iba v USA, kde sa predával v oficiálnom obchode Google. Je ale veľmi pravdepodobné, že takéto malé a jednoduché zariadenie sa postupne dostane aj do ďalších častí sveta.

Zdroj: Android Police via engadget

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+