MojAndroid

Webový prehliadač Google Chrome pozná alebo aspoň o ňom počul skoro každý. Na trh prišiel pred troma rokmi v čase predstavenia operačného systému Android a možno by ste očakávali, že práve tento sa v ňom aj objaví. Pravdou je, že doteraz na obidvoch projektoch, Chrome a Android, pracovali úplne odlišné tímy. To by sa podľa nových  informácií malo už čoskoro zmeniť a príspevok na Chromium Code web stránke, naznačuje skorý príchod prehliadača Chrome pre Android. Ten by mal obsahovať väčšinu funkcií desktopovej verzie – môžeme teda očakávať podporu rozšírení, klasického vzhľadu s tabmi, ale  aj podporu Skia 2D grafickej knižnice a Chrome Web Store pre Android.

Prahliadača Chrome pre Android by sme sa mohli dočkať už 11.októbra na tlačovej konferencií Samsungu, kde očakávame aj predstavenie Nexus Prime smartfónu a s ním súvisiaceho Androidu Ice Cream Sandwich. Vyzerá to tak, že 11.október bude pre Android naozaj prelomový, ale nechajme sa prekvapiť s čím skutočne Samsung a Google prídu. O novinkách vás samozrejme budeme informovať.

Zdroj: androidandme.com

3.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+