MojAndroid

Každý prehliadač má svoje výhody a nevýhody. To druhé sa snažia vývojári eliminovať a to prvé naopak znásobujú novými funkciami. Aj známy a obľúbený prehliadač Chrome od Googlu si prešiel malými vylepšeniami. Pozrite sa teraz, čo nové Chrome prinesie. Tešiť sa môžu hlavne tí, ktorým prehliadač predtým zvykol stišovať niektoré hry.

Vylepšenie, ktoré prinieslo problém

Vývojári Google Chrome sa snažia robiť prehliadač čo najpríjemnejším na používanie. Preto eliminujú otravné pop-up reklamy, ktoré sa zvyknú objavovať na rôznych stránkach. Množstvo používateľov dokáže vytočiť, keď ich uprostred práce preruší pop-up reklama, ktorá je navyše ozvučená. Počítač automaticky prehrá zvuk na takej hlasitosti, na akej je nastavený celý počítač. Určite však väčšina ľudí nechce počuť reklamu tak nahlas ako obľúbenú pesničku z YouTube.

Funkcia stíšenia nežiadúcich reklám dostane vylepšenie
Funkcia stíšenia nežiadúcich reklám dostane vylepšenie

V minulosti uzrela svetlo sveta funkcia, ktorá automaticky stišovala vyskakujúce reklamy, aby používateľ nemusel kvôli jednej reklame úplne stíšiť všetky zvuky. Objavil sa však problém, ktorý bol o niečo väčší ako nejaké reklamy. Funkcia totiž stišovala aj rôzne online hry, ktorých zvuk sa nedal obnoviť a používateľ tak častokrát prišiel aj o dôležitú čas hry.

Koniec stišovaným hrám

Pred krátkym časom sa objavila možnosť vytvoriť si na obrazovke tlačidlo ”unmute”. To by malo obnoviť zvuk stíšený funkciou z minulého roka. Na vytvorenie tlačidla je potrebné použiť link z tweetu zobrazeného nižšie. Pokiaľ ste aj vy mali problém s touto funkciou, rozhodne využite možnosť zbaviť sa ho.

Aké máte skúsenosti s používaním Google Chrome? Stretli ste sa aj vy s takýmto problémom. Podeľte sa s nami v diskusii pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
22.5.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+