MojAndroid

Každý z vás zrejme vie, čo je CAPTCHA. Je to to otravné okienko, v ktorom musíte prepísať číslo domu, dve takmer nečitateľné slová alebo označiť na obrázku políčka, ktoré obsahujú stromy, aby systém vedel, že nie ste robot, ale človek. Ani si neviete predstaviť, ako nás potešila správa o tom, že Google pracuje na systéme potvrdzovania vašej ľudskosti, ktorý už CAPTCHU nebude obsahovať…

Náš tip
Google uvádza nástupcu CAPTCHA, bude mapovať správanie používateľov

Google sa snaží vyvinúť akúsi neviditeľnú metódu overovania ľudskosti v projekte Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart. Tá má fungovať na princípe sledovania aktivity používateľa v prehliadači. Ak sa budete správať ako človek, počítač to dokáže na pozadí detegovať a už nikdy vás nebude vyzývať, aby ste dokázali svoju ľudskosť.

Shuman Ghosemajumder, bývalý zamestnanec Googlu pracujúci na tomto projekte, hovorí:

Google vo všeobecnosti – a jeho filozofia, ktorá bola dodržiavaná, keď som tam pracoval – verí v to, že čo je dobré pre internet, je dobré aj pre Google. Aj preto využívali systém CAPTCHA.

Ghosemajumder tiež upozorňuje na to, že Google sleduje aktivitu používateľov v prehliadači (Chrome), pokiaľ sú v ňom prihlásení pomocou svojho Google účtu. Nový systém rozpoznávania ľudskosti tak môže byť personalizovaný na každého používateľa práve vďaka týmto dátam, a v konečnom dôsledku tak bude aj presnejší.

Zdroj: Gizmodo

13.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+