MojAndroid

Najväčšou zmenou, ktorú prináša najnovšia verzia obchodu Play v6.7, je jednoznačne priama integrácia beta testovania aplikácií. To bolo doteraz dostupné len v externej forme. Používateľ, ktorý chcel otestovať beta verziu nejakej aplikácie, sa musel najprv prihlásiť do beta komunity na Google+ a následne stiahnuť beta verziu aplikácie. Všetky tieto kroky sú teraz integrované priamo do obchodu Play s tým, že Google prináša aj nový typ hodnotenia.

google-play-beta-test-2 google-play-beta-test-4

Pokiaľ sa stanete beta testerom niektorej aplikácie alebo hry, môžete pridať dva typy hodnotení – jedno k jej finálnej, stabilnej verzii a jedno k beta verzii, ktorú testujete. Hodnotenie beta verzie pritom nebude verejné a uvidí ho iba vývojár danej aplikácie. Obchod Play s touto funkcionalitou by mal byť postupne dostupný na všetkých Android zariadeniach s novším systémom, no pokiaľ sa vám nechce čakať, môžete si ho nainštalovať aj manuálne, pomocou APK súboru, ktorý nájdete nižšie.

Obchod_Play_v6.7.apk

Nový obchod Play sme skúšali aj my, no beta verzie aplikácií sa nám nezobrazili pri žiadnom titule. Niektorí používatelia odporúčajú vymazať dáta obchodu Play po nainštalovaní, no v našom prípade nepomohlo ani to. Ak ste si nový obchod Play nainštalovali, dajte nám vedieť, či v ňom vidíte možnosť testovať beta verzie aplikácií a hier.

Zdroj: AndroidPolice

16.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+