MojAndroid

Spustenie chatbotu Google Bard na začiatku roku vyzeralo len ako rýchla reakcia spoločnosti Google na revolúciu, ktorú v AI spôsobil ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Ale po pár mesiacoch Google ukazuje, že to s týmto AI nástrojom myslí skutočne vážne. Podľa portálu GSMArena sa rozširuje do ďalších európskych krajín a získava podporu ďalších jazykov vrátane slovenčiny.

Širšia podpora jazykov a nové funkcie

Google sa snaží pravidelne pridávať do AI nástroja Google Bard nielen nové funkcie, ale rozširovať aj jeho lokalizáciu. Tento týždeň predstavila júlovú aktualizáciu, čím naznačuje, že odteraz bude Bard dostávať mesačné aktualizácie. Bard bude po nej konečne dostupný v celej Európe a aj v Brazílii. Môžete ho používať vo viac ako 230 krajinách po celom svete. Ich kompletný zoznam nájdete tu.

Ešte pôsobivejšie je, že s Bardom môžete hovoriť vo viac ako 40 jazykoch. A podľa ich zoznamu je medzi nimi aj slovenčina. Bez problémov tak tomuto nástroju môžete pokladať otázky po slovensky a a aj on sám vám dá na nich odpovede v slovenčine. Bard po aktualizácii dokonca umožni jednoducho upraviť štýl jeho odpovedí.

Googlr Bard
Google Bard | Zdroj: techeconomy.ng

K dispozícii máte 5 rôznych možností štýlu respektíve tónu: jednoduchý, dlhý, krátky, profesionálny a ležérny. Mínusom je, že táto možnosť je zatiaľ dostupná len v angličtine. V blízkej dobe sa však rozšíri do ďalších jazykov.

Barda sme vytvorili s cieľom, aby sme ľuďom pomohli rozšíriť ich predstavivosť, podporili ich zvedavosť a pomohli im zrealizovať ich nápady. A to nielen tým, že zodpovieme konkrétnu otázku, ale aj tým, že na nej umožníme stavať a ďalej s ňou pracovať.
Jack Krawczyk, riaditeľ produktového manažmentu pre experimentálnu službu Bard.

Novinkou je tiež možnosť pustiť si odpovede Barda formou hovoreného slova alebo zadávať mu úlohy prostredníctvom obrázkov. Pribudla aj možnosť pripnúť a premenovať konverzácie, exportovať kód z Pythonu do aplikácie Replit a použiť obrázky vo výzvach (zatiaľ v angličtine). Zjednodušilo sa tiež zdieľanie časti alebo celej konverzácie s Bardom cez jednoduchý odkaz.

Náš tip
Narodeninová súťaž: Poznáme výhercov skvelých cien!
15.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+