MojAndroid

Google po dlhšom čase aktualizoval svoj desktopovú aplikáciu na synchronizáciu fotografií a súborov s cloudovým úložiskom Google Drive. Aplikácia Backup and Sync je odteraz ešte užitočnejšia, ponúka prívetivé používateľské prostredie a jednoduché, no veľmi efektívne nastavenia.

Dve aplikácie v jednej

Výhodou je aj to, že nemusíte používať dve aplikácie pre synchronizáciu fotografií a súborov zvlášť. Aplikácia bude fotografie zálohovať do služby Fotky Google vo vami zvolenej kvalite a zároveň si môžete nastaviť zálohovanie priečinkov počítača na Google Drive. Výhodou je aj kompletná synchronizácia, vďaka čomu budete mať priamo v počítači k dispozícii súbory z vášho Google Drive.

Najdôležitejšie je pri používaní novej aplikácie prvotné nastavenie. Hoci všetko je možné neskôr zmeniť, ak si aplikáciu nakonfigurujete správne už na začiatku, bude pre vás hneď oveľa užitočnejšia. Výhodou aplikácie sú tiež doplnkové funkcie, ako napríklad možnosť zálohovania súborov zo zariadení pripojených cez USB či z pamäťových kariet.

Firemní zákazníci musia počkať

Google pritom plánuje podobné riešenie aj pre firemných zákazníkov, a teda používateľov služby G Suite. Tí už čoskoro budú mať k dispozícii nový nástroj Drive File Stream, ktorý bude špeciálne prispôsobený pre používanie v rámci firmy. Aktuálne predstavená novinka je ale dostupná pre všetkých bežných používateľov a na svoj Windows PC alebo Mac si ju môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu.

Zdroj: Google via TechCrunch

13.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+