MojAndroid

Malé autonómne autá od Google sa postupne dočkávajú ďalších a ďalších vylepšení. K novinkám z posledných dní patrí podľa posledného googláckeho reportu to, že autá už budú vedieť “vnímať” cyklistov na cestách. Rozoznajú už totiž ich dopravné signály v podobe pohybov ruky. Gestá si navyše budú i pamätať, a to vďaka vlastnosti s názvom “učenie strojov”.

“Cyklisti často spravia dopravný signál v dostatočnom predstihu a náš softvér je vyrobený tak, aby ich vnímal a pamätal si i predošlé signály cyklistov. Bude sa tak vedieť lepšie prispôsobovať manévrom cyklistov,” hovorí sa v správe od Google.

Autonómne autá Google obsahujú 360-stupňové senzory a fungujú aj počas noci. Tie vedia rozoznať druh bickyla, teda či ide o klasický bicykel alebo tandemový, unicykel a podobne. V kombinácii rozoznávania signálov i typov bicyklov by tak autonómne autá nemali bezohľadne obiehať cyklistov, ktorí majú “iné plány”. Napríklad niekam odbočiť…

Zdroj: gizmodo.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+