MojAndroid

Google začal v USA v štáte Arizona hľadať niekoľko nových vodičov, testerov, ktorí by sa podujali na testovanie jeho autonómnych automobilov. Podľa inzerátu na stránke webového portálu HireArt, chce Google zamestnať mužov alebo ženy, ktorí by mali pracovať po dobu 12 až 24 mesiacov za hodinovú mzdu 20 dolárov. Podmienkou je podpísanie zmluvy o mlčanlivosti a pracovná doba v rozmedzí od 6 do 8 hodín.

Google má samozrejme pri hľadaní vhodných kandidátov aj ďalšie očakávania. Vodiči nemohli v minulosti spôsobiť žiadnu dopravnú nehodu a tiež nemôžu mať žiadny záznam v trestnom registri. Okrem toho musia vedieť rýchlo písať a byť schopní poskytnúť na papieri, ale aj ústne, spätnú odozvu pre tím inžinierov, ktorí pracujú na autonómnych vozidlách Googlu. Samozrejmosťou by mali byť aj dostatočne rýchle reflexy, a to pre prípady, že by došlo k zlyhaniu alebo ku chybe softvéru a auto by sa začalo správať nepredvídateľne.

A čo vy, mali by ste záujem o takúto prácu aj u nás na Slovensku?

Zdroj: phandroid

 

13.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+