MojAndroid

Asistent od Googlu je naozaj silný nástroj, bohužiaľ, stále nie v slovenčine. Jazykovo zdatnejším to však vôbec nebude prekážať, stačí svoj smartfón prepnúť do angličtiny, nemčiny alebo iného z podporovaných jazykov a môžete si užívať všetky výhody múdreho asistenta. Okrem toho, že vám uľahčí život rýchlym vyhľadávaním, ukáže aktuálne počasie, nastaví budík či pripomienku, ho dokážete využiť aj inak.

Stále viac a viac podporovaných zariadení

Asi najlepšie využitie má v smart domácnosti. Aj niektorí členovia redakcie MôjAndroid.sk používajú Google Asistenta v spojení s nejakými zariadeniami v ich smart domácnosti. Pre príklad, pomocou neho zapíname či vypíname svetlo a podobne. Ale nie je to len o samotnej domácnosti. Spoločnosť Google sa nechala počuť, že ich Asistent už dokáže spolupracovať s viac, ako 30 tisíc zariadeniami vyše 3500 značiek.

Amazon Alexa stále vedie

Posledný údaj z októbra 2018 hovoril o podpore 10 tisíc zariadení, takže za pol roka sa počet podporovaných zariadení strojnásobil. Avšak na Alexu od Amazonu ešte stále nemá. Tá podporuje už vyše 60 tisíc zariadení.

Používate Google Asistenta?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+