MojAndroid

Ak ste si doteraz mysleli, že v systéme Android Auto nájdete plnohodnotného Google Asistenta, mýlili ste sa. Priznáme sa, že predstavenie funkcie pre Android Auto zmiatlo aj nás – hlasové povely v systéme fungovali presne tak, ako sme boli zvyknutí pri telefónoch. Zmeny v posledných rokoch v pomenovaní a označovaní aplikácii s hlasovými povelmi od Google však boli pomerne mätúce. Teraz už vieme, že v minulosti bolo v systéme Android Auto dostupné iba klasické hlasové vyhľadávanie pre Google a Google Asistent pre Android Auto bol predstavený až teraz.

Náš tip
Bezdrôtové pripojenie k Android Auto príde už tento rok

Iba niekoľko funkcií navyše

Rozdielov pre bežných používateľov nebude veľmi veľa. Google Asistent má však viac schopností ako klasické Google vyhľadávanie – dokáže napríklad ovládať inteligentné zariadenia v domácnosti, pamätá si vaše preferencie pri prehrávaní hudby a pod. Pre bežného používateľa v aute to však nebude predstavovať veľké rozdiely.

Konečne zjednotené hlasové vyhľadávanie od Google?

Je ale možné, že tých sa dočkáme neskôr. Prechod z klasického hlasového vyhľadávania cez aplikáciu Google Now až po aplikáciu Google Asistent bol veľmi komplikovaný. Neraz sa stalo, že na jednom zariadení viete použiť všetky tri druhy hlasových povelov a často ani neviete, ktorú aplikáciu používate. S príchodom Google Asistenta do systému Android Auto je však zrejmé, že odteraz sa budeme stretávať už iba s touto formou hlasového ovládania, ktorú môže Google naďalej zdokonaľovať.

Zdroj: The Verge

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+