MojAndroid

Google už o niekoľko dní predstaví horúce novinky. O tom, že pôjde skutočne o veľké veci nás presviedča nielen veľká reklamná kampaň, ktorá momentálne prebieha v USA, ale aj vyjadrenia senior viceprezidenta Androidu, obchodu Play a Chrome, Hiroshi Lockheimera. Ten sa na sociálnej sieti Twitter vyjadril k októbrovému eventu nasledovne: “Prvú verziu Androidu sme oznámili pred ôsmimi rokmi. Mám pocit, že presne o osem rokov sa bude hovoriť aj o 4. októbri.

Google plánuje niečo veľké a nebudú to iba nové smartfóny Pixel či Chromecast. Podľa zahraničného portálu Android Police, dôjde k tak dlho očakávanému spojeniu Androidu a Chrome OS. Interne je nový OS  známy pod názvom Andromeda. O podobnom zlúčení sa písalo už pred rokom, kedy so zásadnou informáciou o hybridnom OS prišiel The Walll Street Journal. Ten vtedy informoval, že Google nový OS sprístupní ako finálnu verziu až v roku 2017. Ako beta by však mal byť predstavený ešte v tomto roku a 4. október sa zdá byť ako ideálny čas a miesto, čo svojimi slovami potvrdzuje aj Lockheimer.

Andromeda by predstavovala jednu z najväčších vývojových evolúcií Androidu od jeho vzniku. Google by vďaka nej mohol svoj OS ešte viac rozšíriť na miestach, kde inak stále zaostáva – najmä na notebookoch a počítačoch. Veríme ale, že takýto OS prinesie veľké zmeny aj na Android smartfónoch a na Googlovskom ekosystéme ako takom. Myslíme si, že Google by sa mohol uberať podobným smerom ako Apple s iOS a Mac OS X, ktoré sú dnes už navzájom silne funkčne prepojené. Viac podobností sa však dozvieme už čoskoro. My vás o nich budeme samozrejme informovať medzi prvými.

androidmeda

26.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Sxe

  Konečne! Windows pre Apple konkurencia nie je (v sfére smartfonov) a prepojenie Androidu s desktopovy systémami v podstate neexistuje, pokiaľ nerátam Chrome. Google možno má na to, aby spravil konkurenciu pre Windows a Mac.

  • dfadasdsad

   ale existuje spojenie androidu s PC – volá sa to RemixOS.

   • skoda9635

    ja som zvedavý či to bude lepšie ako RemixOS a napadlo mi aj to že google predstavil andromedu potom ako uvidel ako sa RemixOS uchytil a vedeli, že by mohli získať viac vďaka notebookovému OS.

    • Sxe

     Nemyslím si, že by Andromedu Google vyvíjal pár mesiacov ;-) . Ich plány vydať poriadny desktopový systém (respektíve uvidíme či bude poriadny :D ) siahajú určite do vzdialenejšej minulosti :) .

   • Sxe

    Možno vyskúšam, ak to ide spustiť virtuálne. Ale v každom prípade to nemôže byť plnohodnotná konkurencia pre Win a Mac. Je to tak isto len nadstavba Androidu. Na konzumáciu obsahu to stačí, ale pokročilejší SW androidu chýba.
    A btw ja som skôr hovoril o spojení Android smartfón – počítač. Ako má Apple handoff a Windows continuum.

 • Jaro

  Pokiaľ viem,Google má v súčastnosti android aj chrome os.Jeden blbší jak druhý,andromeda bude do tretice najblbšia.Aj pracovníci Google používajú Mac-prečo asi?

 • Chomik II. Veľký

  Smrť globalizácii!

+