MojAndroid

Android je systém s univerzálnym využitím, čo dokazuje okrem iného aj množstvo príslušenstva a zariadení, v ktorých je použitý. Ďalším míľnikom v histórii tohto systému však bude použitie v automobilových systémoch, pričom prvou automobilkou s logom zeleného robota v príručke bude nemecká Audi. Pre Google ide o logický krok, nakoľko použitie svojho systému v autách ohlásil už aj konkurenčný Apple.

audi-android

Systém Android by v automobiloch značky Audi mal pracovať na špeciálnom hardvéri automobilky, pričom je spomínaný aj výrobca NVIDIA, ktorý by v tejto spolupráci mal byť tretím partnerom. Spoločne by mali tieto firmy vytvoriť nový druh systému určený na navigáciu, komunikáciu aj zábavu, na čo je Android viac než vhodným adeptom. Okrem toho Audi verejnosti oznámilo, že do svojich áut vloží LTE konektivitu, čo len podporí všetky zo spomínaných funkcií nového systému. Čo na Android v autách hovoríte vy? Vedeli by ste si predstaviť svoje nové auto s Androidom na palube?

Zdroj: Engadget

30.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+