MojAndroid

Veľmi rozšírenú formu zarábania peňazí pre jednotlivcov na internete predstavuje tzv. affiliate marketing. Vďaka tomuto systému stačí kdekoľvek na webe zverejniť odkaz so špeciálnym kódom a keď si prostredníctvom neho zákazník objedná tovar, dostanete malú províziu z predaja. Podľa nových informácií pripravuje podobný program aj Google pre svoj aplikačný obchod Play. Informoval o tom portál 9to5Google.

Nový program umožní partnerom odkazovať na hudbu, filmy alebo aplikácie vrámci Google Play. Za predaj cez odkaz získa pritom percentuálny podiel z predaja. Podľa správy je však affiliate program len v počiatočných fázach vývoja a nie je sú dostupné informácie o tom, kedy by mohol byť spustený do reálnej prevádzky.

Ešte za čias Android Marketu, ktorý ste ešte možno používali na starších Android zariadeniach už takýto program existoval. Išlo o veľmi podobný systém, no Google sa ho v procese rebrandingu na Google Play rozhodol zrušiť. Podľa zdroja bude program tentokrát zastrešovať spoločnosť Performance Horizon Group, ktorá sa stará tiež o iTunes affiliate program.

 

Zdroj: 9to5Google

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+