MojAndroid

Spoločnosť Google minulý rok s predstavením  systému Android 9.0 Pie uviedla funkciu Digitálnej rovnováhy (Digital Wellbeing). Jej filozofiou bolo ľuďom ukázať, koľko času strávili s konkrétnymi aplikáciami, koľkokrát odomkli telefón alebo koľko dostali notifikácií.

Náš tip
Google Pixel 4 a 4 XL oficiálne: 90 Hz displej, odomykanie tvárou a cena od 749 €

Následne si mohli používateľa nastaviť limity pre tieto činnosti a na nejakú dobu počas dňa sa odpútať od displeja smartfónu. Podľa serveru AndroidPolice teraz Google uviedol do obchodu Google Play 6 experimentálnych aplikácií, ktoré na filozofiu Digitálnej rovnováhy nadväzujú.

Digitálna rovnováha

Unlock Clock

Unlock Clock je živá tapeta, ktorá vám na ploche systému ukazuje, koľkokrát ste počas dňa odomkli svoj smartfón. S narastajúcimi číslami sa snaží, aby ste si uvedomili, že v telefóne trávite až príliš veľa času. Po nainštalovaný Unlock Clock z Google Play nájdete túto živú tapetu v aplikácii Google Wallpapers.

Verzia: 7df1c17
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7df1c17
Aktuálna cena: Zdarma

We Flip

Táto aplikácia je v podstate sociálny experiment pre skupinu používateľov. Princíp je podobný, ako keď si ľudia vyložia svoje smartfóny na stôl a súťažia o to, kto siahne po svojom smartfóne posledný. V prípade We Flip nemusia byť ľudia ani na spoločnom mieste. Stačí ak majú nainštalovanú aplikáciu a cez internet sa spoja s priateľmi. Následne im aplikácia zablokuje smartfón. Vyhráva ten, kto ho odomkne ako posledný. Na displeji vidíte aj čas od uzamknutia zariadenia.

Verzia: 643f770
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 643f770
Aktuálna cena: Zdarma

Post Box

Post Box je aplikácia, ktorá vám pomôže sústrediť sa na dôležitú vec bez toho, aby vás odpútavali upozornenia z vášho smartfónu. To znamená, že bude blokovať notifikácie a zobrazí vám ich len v čase alebo časoch, ktoré si nastavíte.

Verzia: 5d6413d
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5d6413d
Aktuálna cena: Zdarma

Morph

Mať launcher, ktorý zobrazuje všetky potrebné aplikácie na jednej obrazovke, nie je dnes nič výnimočne. Pokiaľ ale na ňom máte odkaz na Instagram alebo Facebook, tak vás môže rušiť a odvádzať od práce. Morph sa snaží rozdeliť aplikácie do režimov pre prácu, domácnosť, zábavu alebo cvičenie. Zároveň zaručí, že vás aplikácie z neaktívneho režimu nebudú rušiť notifikáciami.

Verzia: e70dc73
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: e70dc73
Aktuálna cena: Zdarma

Desert Island

Aj Desert Island je launcherom, ale s trochu iným princípom. Zobrazuje používateľovi len 7 vybraných aplikácií a ostatné sú skryté v ikonke v hornom pravom rohu. Na konci dňa po 24 hodinách podá štatistiky, ako často ste sa sústredili na tieto aplikácie a ako často ste siahali po ostatných.

Verzia: f21bf78
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: f21bf78
Aktuálna cena: Zdarma

Paper Phone

Paper Phone je najviac radikálnou aplikáciou z výberu. Jej princíp je v tom, že si ráno vytlačíte všetky potrebné údaje zo smartfónu(kontakty, agendu, úlohy, počasie atď) a vytvoríte si tak papierový “telefón” pre aktuálny deň.

Verzia: 1.0 - internal 6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0 - internal 6
Aktuálna cena: Zdarma
27.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+