MojAndroid

Boj proti pirátskemu obsahu nestagnuje, ako sa niekomu môže zdať, ba naopak, je čoraz dôslednejší. Hovoria o tom aj najnovšie informácie z Googlu, ktorý dostane 1500 žiadostí na odstránenie odkazu na pirátsky obsah za minútu. To je v prepočte 25 takýchto žiadostí za sekundu, či 2 160 000 žiadostí za deň. Minulý rok o taktomto čase Google dostával polovicu žiadostí o odstránenie odkazu, ktorý smeruje na nelegálne zdieľaný obsah.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Minulý mesiac smeroval na dve z “najplodnejších” pirátskych stránok až 1 milión odkazov z Google vyhľadávania. Stránky z najväčším počtom nelegálnych diel sú španielska flowxd.me na sťahovanie hudby a poľský chomikuj.pl, ktorý je obdobou nášho stiahnito.sk či uložto.sk. Na každú z týchto zahraničných stránok smerovalo až pol milióna odkazov z Googlu. Za september bolo Googlu nahlásených až 72 207 domén, ktoré porušovali licenčné práva až 5 492 autorov. Odstraňovanie odkazov na nelegálne zdieľané diela podliehajúce licencii autora z Google vyhľadávania je podľa slov viacerých odborníkov najlepším spôsobom pri boji s online pirátmi.

Náš tip
Pirátstvo je na Androide stále vážny problém. Svoje o tom vedia aj vývojári Monument Valley

Zdroj: Google Transparency Report

23.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+