MojAndroid

Spoločnosť Google je už oficiálne dospelá. Podľa našich zákonov by si uz mohla zájsť s kamarátmi na pivo, no v domovskej krajine na to bude musieť ešte chvíľu počkať. Rodný list firmy ale nie je úplne jasný, pretože spoločnosť v posledných rokoch oslavuje svoje narodeniny 27. septembra, no tento dátum nebol vždy rovnaký. V roku 2002 to bolo 7. septembra, potom 8. septembra a potom 26. septembra v roku 2005.

google

Podľa vlastnej histórie ale spoločnosť Google vznikla 4. septembra v roku 1998, keď Larry Page a Sergey Brin založili obchod v garáži v Menlo Park. Bez ohľadu na presný dátum ale stačilo 18 rokov na to, aby sa zo spoločnosti stala jedna z najväčších firiem na svete s najpoužívanejším vyhľadávačom, ktorý je tiež najpoužívanejšou internetovou stránkou na svete a popritom všetkom dokáže predať nespočetné množstvo reklamy. Okrem toho vyvíja najpoužívanejší operačný systém na svete, o ktorom ste už možno čosi počuli.

Podobné problémy pri určení presného dátumu má Google aj v otázke narodenín operačného systému Android, no bez ohľadu na to môžeme teraz firme popriať všetko najlepšie a dúfať, že aj v ďalších rokoch bude prichádzať s užitočnými nástrojmi a službami, ktoré nám zjednodušia život.

Zdroj: Google via Android Police

28.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+