MojAndroid

Hra Go Viral Game už tu nejakú tú dobu s nami je. Ide o zábavku, ktorá sa hrá cez webový prehliadač. Vašou úlohou je stať sa šíriteľom hoaxov na sociálnej sieti na tému koronavírusu. Veď prečo nie, v komentároch pod facebookovými príspevkami je možné nájsť mnoho vyštudovaných doktorov medicíny a školy života či amatérskych politikov, ktorí taktiež majú právo sa k aktuálnej situácii slobodne vyjadrovať.

Či už s takými ľuďmi súhlasíte, alebo patríte k rozumnejšej skupine, existuje hra, ktorá vám umožní vytvárať konšpiračné teórie na mieste, kde to aspoň nemusia vidieť ostatní používatelia. Väčšine bude slúžiť ako ukážka toho, aké je to vytvárať hoaxy na sociálnych sieťach.

Náš tip
Facebook sa posnaží, aby sa ľudia nestali extrémistami

Go Viral Game vám ukáže, aké je to byť šíriteľom hoaxov

Hneď na úvod spomenieme, že hra je lokalizovaná v českom jazyku. Na začiatku dostanete otázku, či ste ochotní odpovedať na krátky dotazník. V ňom dostanete zopár ukážok príspevkov a vy ich musíte od 1 do 7 ohodnotiť, ako veľmi manipulatívne vám prídu.

go viral game
Foto: Redakcia

Po zodpovedaní si zvolíte svoju virtuálnu identitu a musíte nadobudnúť popularitu. Ako pravý hrdina, sediaci za klávesnicou, musíte reagovať na už existujúce príspevky, komentovať ich, zdielať a hocijakú negatívnu vec prepojiť s nákazou COVID-19.

Scenárov existuje viacero, tak preto si dajte záležať na tom, s čím chcete koronavírus prepojiť a ako bude vami vytvorený hoax vyzerať. Dôležité je mať ručičku dôveryhodnosti v zelenej časti, najlepšie ďaleko za polovicou ukazovateľa. Skóre lajkov vám pritom taktiež naznačuje, ako veľmi populárny medzi ostatnými vo svojej skupine s konšpiračnými teóriami ste.

Samozrejme, ide iba o hru. Hry sú určené na zábavu a v prípade Go Viral Game sme sa celkom zabavili. Je super, že z pomerne neveselých vecí je možné urobiť si srandu. Vývojárom tejto hry, lokalizovanej vo webovom prehliadači, dávame jednoznačne palec hore. Stojí to za vyskúšanie.

Náš tip
OnePlus aplikáciám umelo obmedzuje prístup k plnému výkonu telefónu

7.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+