MojAndroid

Spoločnosť Google sľúbila nový dizajn pre svoje aplikácie už vo februári tohto roka. Podľa portálu The Verge sa už môžeme tešiť z redizajnovanej desktopovej verzie Gmailu všetci. Vývojári ho k jednotlivým používateľom vypúšťali postupne.

Webová aplikácia Gmail dostava oživenie vďaka Material You

Zmena dizajnu sa údajne dotkla aj služieb Meet, Chat a Spaces. Tento nový vzhľad je známy ako Material Design 3, respektíve pre väčšinu z nás skôr ako Material You. Tu to však rozhodne nekončí. Nového používateľského rozhrania sa máme už onedlho dočkať aj na tabletoch, kde príde i lepšia podpora pre emotikony a ďalšie prídavné funkcie. Pre tých, ktorým sa toto nové grafické rozhranie z nejakého dôvodu nepáči, môžu stále prejsť na to staré.

Gmail Material You
Webová aplikácia Gmail s Material You redizajnom

V prípade, že by ste sa chceli vrátiť na starý dizajn, stačí prejsť do nastavení (ikona ozubeného kolieska) v pravom hornom rohu webovej aplikácie Gmail a v časti “Rýchle nastavenia” kliknite na “Zobraziť všetky nastavenia”. Tu už uvidíte sekciu “Hlavná ponuka” a zvoľte možnosť “Pôvodné zobrazenie”. Znova načítajte Gmail a budete vidieť starý dizajn používateľského prostredia.

Náš tip
Nová nadstavba MIUI 13.1 je konečne vonku. Čo prináša?

1.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+