MojAndroid

Možnosť pridávať widgety na domovskú obrazovku sú jednou z hlavných znakov, ktoré odlišujú operačný systém Android od konkurencie. Nielenže na displeji dobre vyzerajú, ale plnia veľmi dôležitú informatívnu úlohu. Z widgetov sa okamžite dozviete, čo sa deje vo vašich aplikáciách. Gmail už dlhé roky ponúka možnosť pridania widgetu na domovskú obrazovku. Doteraz sa jeho dizajn veľmi nemenil, k dispozícii ste mali klasický widget s možnosťou zmeny veľkosti, ktorý ponúkal červenú vrchnú lištu a dokázal zobraziť niekoľko posledných e-mailov.

Toto je nový dizajn widgetu Gmailu

V štýle Material Design 2.0

Práve dizajn widgetu je to, čo sa v najnovšej aktualizácii Gmailu zmenilo. Horná červená lišta zmizla a widget je teraz viac zosúladený práve s novým rozhraním Gmailu, ktoré je mimochodom veľmi zaujímavé a podarené. Jedným klikom máte možnosť vytvoriť nový e-mail, nechýba ani prispôsobenie veľkosti a samozrejmosťou je možnosť vybrať e-mailovú schránku či kategóriu zobrazovaných mailov.

Takto vyzeral starý widget Gmailu

Funguje už teraz

Ak ste teda widgety z aplikácie Gmail nepoužívali hlavne kvôli dizajnu, možno tomu môžete dať šancu práve teraz. V redakcii sme aplikáciu Gmail aktualizovali a nový widget sme bez problémov pridali na domovskú obrazovku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+