MojAndroid

O AI funkcii Smart Compose, ktorá je súčasťou Gmailu, sme už čo-to počuli. Funkcia je schopná sa “učiť” štýl písania a používané frázy každého používateľa. Tieto naučené informácie následne využíva na to, aby používateľovi odporučila, čo by mal napísať, resp. ponúka možnosť dokončenia začatých viet. Odporúčania sa zobrazujú v svetlejšom odtieni písma a “swajpnutím” vpravo ich používateľ vloží do svojho rozpísaného e-mailu.

Funkcia sa dá, samozrejme, jednoducho deaktivovať

Jediné smartfóny, pre ktoré bola doteraz funkcia Smart Capture dostupná, boli modely Pixel 3 a Pixel 3 XL. Funkcia sa však práve objavila už aj v Pixel 2 XL a je vysoko pravdepodobné, že sa spustí aj na iných Android smartfónoch, ktoré majú Gmail v9.2.3. Smart Compose je predvolenou funkciou, ak však používateľovi nevyhovuje, môže ju jednoducho vypnúť: v Nastaveniach aplikácie sa nachádza možnosť “Smart Compose”, ktorú jednoducho deaktivujete odznačením modrého “checkboxu”.

 

Verzia Gmailu, ktorá sa nachádza v Obchode Play však nie je verziou, ktorá obsahuje funkciu Smart Compose. V Google Play v sekcii “Moje aplikácie a hry” však možno skontrolovať, či je Gmail medzi službami, ktoré dostali aktualizáciu. Ak áno, po spustení aktualizácie sa tento AI nástroj začne učiť váš štýl písania a zanedlho vám pomôže urýchliť vybavovanie vašej e-korešpondencie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Smart Compose: automatické dopĺňanie textu e-mailu | Google I/O
9.3.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+