MojAndroid

Určite ste sa už na internete stretli s GIF animáciami, ktoré často vtipne dotvárajú obsah v článkoch na internetových stránkach alebo na sociálnych sieťach. Výhodou týchto animácií je to, že majú väčšinou malú veľkosť a je možné ich prehrať takmer na každom zariadení a s každým nástrojom. Hoci internet je plný už vytvorených vtipných GIF animácií, ďalšie si môžete vytvoriť sami. Nepotrebujete k tomu ani počíač – postačí vám vaše zariadenie s Androidom.

 1. Aby sme mohli animácie vytvárať, budeme potrebovať tú správnu aplikáciu. V našom prípade si zvolíme aplikáciu Gif Me! Camera, ktorá je pre nás ideálna a ponúka zaujímavé funkcie. 
  Verzia: 1.74
  Aktuálna cena: Zdarma
  Verzia: 1.74
  Aktuálna cena: Zdarma
 2. Po nainštalovaní aplikácie ju spustíme a na základnej obrazovke uvidíme niekoľko možností. Ako vidíte, GIF môžete vytvoriť aj zo série obrázkov, no v našom prípade vyberieme možnosť Video. Okrem toho je možné aj video natočiť priamo z prostredia aplikácie a vytvoriť tak GIF z úplne čerstvého média. GIF navod screen 1
 3. Ak zvolíme možnosť pre vytvorenie videa z už získaných videí, jednoducho video nájdeme v pamäti telefónu a naimportujeme ho do aplikácie. Tu sa nám zobrazí niekoľko možností pre úpravu výslednej animácie. Môžeme si zvoliť rozlíšenie animácie, počet snímkov za sekundu a video tiež môžeme veľmi presne orezať tak, aby bola v animácii iba tá časť, ktorú chceme.GIF navod screen 2
 4. Ak už máme zvolené nastavenia, klikneme na tlačidlo Create. Proces tvorby animácie závisí práve od snímkovej frekvencie a rozlíšenia animácie, no aj pri vyššom rozlíšení trvá celý proces nanajvýš niekoľko minút. Po dokončení generovania môžete s animáciou ďalej pracovať – môžete ju zdieľať na sociálnych sieťach alebo prostredníctvom komunikačných nástrojov. Ak chcete s animáciou pracovať neskôr, je tu aj tá možnosť. Všetky vytvorené animácie totiž nájdete priamo v galérií medzi fotografiami a videami, takže ich môžete podľa potreby použiť aj neskôr.

Ako vidíte, vytvorenie GIF animácie z videa priamo v systéme Android nie je vôbec nič zložité. Okrem tejto aplikácie nájdete v obchode Play aj ďalšie alternatívy, takže môžete experimentovať.

Zdroj: PhoneArena 

21.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+