MojAndroid

Na našom webe momentálne prebieha anketa Smart Banka 2022, v ktorej hľadáme najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Zameriavame sa pritom najmä na smart funkcie. O váš hlas sa uchádza aj aplikácia George od SLSP, ktorá patrí medzi tie najlepšie.

Ponúka množstvo užitočných a zaujímavých funkcionalít a pridanej hodnoty, o ktorej by ste mali vedieť. V tomto článku si predstavíme tie najlepšie.

Mobilná aplikácia George je značkou samou o sebe. Ide o akéhosi “autopilota”, ktorý vás prevedie svetom financií. Klientom uľahčuje prácu s peniazmi a vďaka finančnému plánovaniu myslí aj na ich budúcnosť. O kvalite a obľúbenosti aplikácie George svedčí aj fakt, že momentálne má viac ako 850-tisíc používateľov.

Okamžité platby hneď od začiatku

Okamžité platby sú v poslednom čase témou číslo jedna, minimálne v očiach laickej verejnosti. Elektronické prevody medzi účtami v bankách,  ktoré okamžité platby podporujú, trvajú len pár sekúnd. Už počas prvých 12 hodín zaevidovala Slovenská sporiteľňa takmer 17-tisíc okamžitých platieb.

Okamžité platby so sebou prinášajú niekoľko kľúčových výhod. Fungujú nonstop, sú automatické a hlavne zadarmo. Pokiaľ chcete poslať peniaze z vášho účtu v Slovenskej sporiteľni do banky, ktorá okamžité platby podporuje, prídu automaticky do pár sekúnd a vy preto nemusíte urobiť absolútne nič. Takto má vyzerať moderné bankovníctvo v 21. storočí.

Skvelou správou je, že peniaze môžete takto rýchlo posielať do zahraničia, rovnako aj prijímať. Sú totiž možné medzi všetkými bankami, ktoré túto funkcionalitu podporujú nielen na Slovensku, ale v rámci krajín SEPA. Aktuálne je to už viac ako 2300 bánk v 26 krajinách.

Refinancovanie hypotéky či mimoriadna splátka

Hypotéka je čoraz digitálnejšia, jednoduchšia a lacnejšia. A vďaka pokročilému mobilnému bankovníctvu George to ide naozaj hladko. Takto si môžete vybaviť novú hypotéku s úrokom len 0,79 % ročne, no sú tu aj zaujímavejšie smart funkcionality. Vďaka hypotéke od Slovenskej sporiteľne si svoj sen o vysnívanom domove aktuálne plní už viac ako 160-tisíc rodín.

Svoj úver si môžete veľmi jednoducho aj refinancovať, a to priamo cez webového Georgea. Pohodlnejšie to už snáď ani  nejde. Celý úverový proces prebieha online, na pobočku prídete už len kvôli podpísaniu zmluvy. Nič viac.

George SLSP
George | Zdroj: Miroslav Schwamberg

A aby toho nebolo málo, George ponúka aj možnosť mimoriadnej splátky hypotéky či spotrebného úveru len na pár klikov. Pri úvere na bývanie môže byť táto splátka vo výške od 50 eur do trojnásobku mesačnej splátky, pri spotrebnom úvere je minimom 20 eur. Klienti si vďaka tomu môžu raz za mesiac znížiť splátku alebo skrátiť splatnosť svojho úveru.

„Hypotéka je najkomplikovanejší retailový produkt. Našim klientom však chceme čo najviac uľahčovať život a preto ju kontinuálne zjednodušujeme a digitalizujeme. Refinancovanie a mimoriadne splátky sú len ďalšími krokmi v našom pláne. Aj kvôli pandemickej situácii bankujú ľudia čoraz viac aj s mobilom v ruke a od najdigitálnejšej banky očakávajú klient užitočné inovácie,“ vysvetľuje Juraj Barta, riaditeľ digitálneho a denného bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

Moneyback: Odmeny za platby kartou

Slovenská sporiteľňa svojich klientov odmeňuje za bezhotovostné nakupovanie v obchodoch a e-shopoch, ktoré bežne navštevujú. Inováciu môže využívať takmer milión klientov, stačí mať v mobile nainštalovanú aplikáciu George.

Prieskum Slovenskej sporiteľne dopadol jasne. Až 89 % opýtaných v ňom potvrdilo, že plánuje vyhľadávať výhodnejšie ceny a ponuky. Nová funkcionalita Moneyback im práve toto ponúka. Odmeny za platby kartou prídu naspäť na účet vždy na začiatku nasledujúceho mesiaca.

Zdroj: SLSP

Bezhotovostné platenie je jednoznačne najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob, ako platiť. Potvrdzuje to aj medziročný nárast platieb kartou v kamenných prevádzkach o 8 percent. Pripomíname, že v Slovenskej sporiteľni môžete bezkontaktne platiť smartfónom aj hodinkami prostredníctvom služieb Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay aj Garmin Pay.

Otvorenie účtu online

Zaujímavá, obľúbená a pohodlná. Práve takto by sa dala charakterizovať možnosť otvoriť si účet online z pohodlia domova. Celý proces trvá len 9 minút a zvládnete ho so smartfónom v ruke. Celý postup sa skladá len z niekoľkých jednoduchých krokov.

Z obchodu Google Play alebo App Store si stačí stiahnuť aplikáciu George a zadať kontaktné údaje. Pre identifikáciu záujemca odfotí občiansky preukaz a urobí test “živosti” – sledovaním zelenej guľky na displeji. Potom skontroluje správnosť zadaných údajov a potvrdí vyhlásenia a súhlasy.

Zdroj: SLSP

Vyberie si typ účtu a dizajn karty a zvolí adresu jej doručenia. Nasleduje digitálny podpis žiadosti o účet a hotovo. Účet je aktívny do pár sekúnd.

Ide teda o kompletne digitalizovaný proces a pobočku nie je vôbec potrebné navštíviť. Nový účet si týmto spôsobom môže otvoriť existujúci, ale aj nový klient.

Digitálna karta

Ak si myslíte, že po otvorení účtu musíte čakať na platobnú kartu, aby ste mohli platiť, budete veľmi príjemne prekvapení. Platobnú kartu v digitálnej podobe máte totiž k dispozícii ihneď.

Jediné, čo potrebujete, je smartfón či hodinky s možnosťou bezkontaktných platieb. Platiť môžete ihneď. Novú, ešte neaktívnu kartu si pridáte do Google Pay alebo Apple Pay cez aplikáciu George. Fyzickú kartu si aktivujete neskôr po doručení poštou.

Akcie, fondy ETF

Investovanie do podielových fondov je moderná forma zhodnocovania voľných peňažných prostriedkov a sú zaujímavým finančným produktom. 

V SLSP môžete investovať jednoducho aj bez skúseností či nutnosti sledovať vývoj na finančných trhoch, banka pre vás vyberá tie najatraktívnejšie podielové fondy so zaujímavým zhodnotením. 

Slovenská sporiteľňa bola prvou slovenskou bankou, ktorá ponúkla možnosť investovania do podielových fondov. A momentálne ide o jedinú banku s aplikáciou, ktorá umožňuje obchodovať na burzách s akciami a ETF za nízke poplatky. Už viac ako 50 % jednorazových investícií je realizovaných cez Georgea.

25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+