MojAndroid

Nositeľná elektronika zažíva v posledných rokoch obrovský boom a to aj na našom trhu. Analytická spoločnosť Gartner teraz prišla s analýzou, ktorá predpovedá obrovský nárast predaja tohto typu elektroniky v nasledujúcich rokoch. V tomto roku sa jej predalo 178,91 miliónov kusov a v roku 2019 očakáva Gartner predaj až 225,12 miliónov kusov, čo je nárast o 25,8 %. Tento trend by mal pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a v roku 2022 by sa malo predať až 453,19 miliónov kusov.

Najväčší podiel na nositeľnej elektroniky dnes majú smart hodinky, ktorých sa zatiaľ tento rok predalo 53 miliónov kusov. Rovnako by mali dominovať aj budúci rok, ale v roku 2022 by ich mala prekonať nositeľná elektronika do uší (Ear-worn), ktorej by sa malo 158,43 miliónov kusov oproti 115,2 miliónom kusov smart hodiniek. Rovnako by v tom roku mala zaznamenať nárast až 80,18 miliónov kusov aj elektronika typu Head-mounted display, ktorú dnes tvoria hlavne VR headsety. V tomto roku mali za smart hodinkami najväčší podiel smart náramky a športové hodinky. Najmenší podiel dnes a bude mať aj v roku 2022 smart oblečenie.

Náš tip
Fossil predstavil smart hodinky Fossil Sport s novým čipom Snapdragon Wear 3100
1.12.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+