MojAndroid

Výrobca Garmin si pre nás hneď na začiatku roka pripravil dvojicu zaujímavých smart hodiniek. Na trh prichádza Garmin Venu 2 Plus ako mierne vylepšené Venu 2, zatiaľ čo model Vivomove Sport je zaujímavým hybridom medzi ručičkovými a inteligentnými hodinkami. Novinku priniesol portál The Verge.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus ponúka rovnaké špecifikácie ako model Venu 2 s mikrofónom a reproduktorom navyše. To znamená, že cez tieto hodinky je možné volať alebo ovládať hlasového asistenta, ak sú pripojené k smartfónu. Okrem toho zvládnu napríklad sledovanie spánku, stresu a fyzickej aktivity či bezkontaktné platenie pomocou služby Garmin Pay. Nechýba ani podpora navigačných systémov GPS, GLONASS a Galileo, barometrický výškomer či senzor na meranie tepu.

Garmin Venu 2 Plus
Garmin Venu 2 Plus | Zdroj: Garmin.com

Garmin Venu 2

Čo sa týka veľkosti, hodinky sú dostupné v 43 mm verzii, čo je niečo medzi zariadeniami Venu 2 a Venu 2S s veľkosťami 45 mm a 40 mm. Rozdiel nájdeme aj vo výdrže batérie, Plus model ponúka o niečo menšiu výdrž, ktorá sa zastavila na priemere deväť dní. Pri aktívnom používaní GPS a prehrávania hudby sa výdrž skráti približne o jeden deň. V zahraničí je ich cena stanovená na 449,99 USD, tú slovenskú zatiaľ nepoznáme.

Garmin Vivomove Sport

Model Vivomove Sport sa od bežných smart hodiniek mierne odlišuje. Vyzerá ako klasické, analógové hodinky s ručičkami, no v spodnej časti má umiestnený malý OLED displej. Ten používateľovi zobrazuje napríklad hladinu kyslíka v krvi, srdcový tep, počet krokov alebo prichádzajúce upozornenia.

Garmine Vivomove Sport
Garmine Vivomove Sport | Zdroj: Garmin.com

Hodinky je taktiež možné pripojiť k smartfónu a spárovať ich s aplikáciou, kde nájdete informácie o kvalite spánku či športovej aktivite. Vstavané GPS síce nemajú, no dokážu prevziať údaje o polohe z mobilného zariadenia. Pri bežnom používaní ponúkajú päťdňovú výdrž batérie, len za cenu 179,99 dolárov.

Konkurencia

Pri výbere nových smart hodiniek určite neprehliadnite nášho nákupného poradcu. Medzi športovými hodinkami nájdeme obľúbené Samsung Galaxy Watch4 či Amazfit GTR 3. Vzhľad ručičkových hodiniek si zachovali napríklad smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic, o generáciu staršie Samsung Galaxy Watch3 alebo Huawei Watch GT 3.

Náš tip
Xiaomi Watch S1: Smart hodinky so zafírovým sklom a dlhou výdržou

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+