MojAndroid

Výrobca športového príslušenstva a navigácii Garmin rozširuje svoju ponuku smart hodiniek o novú generáciu série Garmin Venu. Podľa portálu GSMarena sa bude predávať v dvoch veľkostiach – Garmin Venu 2 s priemerom 45 milimetrov a Garmin Venu 2S s priemerom 40 milimetrov.

Garmin Venu 2 | Foto: GSMarena.com

Nové veľkosti tela a aj nový optický senzor tepu srdca

Garmin Venu 2 má 1,3-palcový AMOLED displej s rozlíšením 416 x 416 pixelov, zatiaľ čo Garmin Venu 2S 1,1-palcový s rozlíšením 360 x 360 pixelov. Displej kryje tvrdené sklo Gorilla Glass 3. Okolo displeja je kovový prstenec. Samotné telo je z vláknom vystuženého polyméru a splnia certifikáciu vodeodolnosti 5 ATM. Hodinky sú tak vhodné aj pre plávanie.

Garmin Venu 2 | Foto: GSMarena.com

Hodinky podporujú navigačné systémy GPS, GLONASS a Galileo. K dispozícií je aj barometrický výškomer. Pre meranie tepu srdca poslúži nový optický senzor Elevate V4. Medzi športovými režimami pribudol Vysoko-intenzívny intervalový tréning (aka HIIT). Nový monitor spánku monitoruje už aj srdcovú frekvenciu, dýchanie, kyslík v krvi a stres.

Garmin Venu


Zdvojnásobila sa výdrž a aj vnútorná pamäť hodiniek

So smartfónom sa hodinky prepoja pomocou aplikácie Connect IQ. Následne dokážu zobraziť notifikácie alebo aktuálne počasie zo smartfónu. K dispozícii je aj podpora platobného systému Garmin Pay, ktorý u nás podporujú aj niektoré slovenské banky. Vnútorná pamäť hodiniek sa zväčšila na 7 GB, čo umožní nahrať cez 650 pesničiek zo služieb Spotify, Amazon Music alebo Deezer.

Garmin Venu 2 | Foto: GSMarena.com

Zväčšila sa aj výdrž na jedno nabitie. Pôvodná generácia mala výdrž 5 dní. Novinka má výdrž 11 dní pri väčšej veľkosti a 10 dni pri menšej veľkosti. So zapnutou GPS a pustenou hudbou dokáže vydržať navigovať 8 respektíve 7 hodín podľa veľkosti. Zrýchlilo sa aj nabíjanie. Za 10 minút nabíjania získate jeden deň výdrže pri bežnom používaní alebo 1 hodinu navigovania pomocou GPS.

Hodinky Garmin Venu 2 a Venu 2S sa už predávajú v rôznych farbách za cenu 400 eur na oficiálnych stránkach výrobcu.

Vyberáte nové smart hodinky? Pomôže vám náš nákupný poradca

Pokiaľ vyberáte nové smar hodinky, tak vám pri výbere môže pomôcť náš nákupný poradca. Jedným z najobľúbenejších modelov sú napríklad Samsung Galaxy Watch3. Do drsnejších podmienok sa hodia napríklad Garmin Fenix 6 Pro Solar alebo novinka Casio G-Squad Pro. Lacnejším riešením sú hodinky OnePlus Watch.

Náš tip
Spoločnosť Sony uvádza tri nové bezdrôtové reproduktory série X-Series

 

25.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+