MojAndroid

Ďalšia generácia vlajkovej lode spoločnosti Samsung, ktorá bude predstavená 24. februára na veľtrhu MWC v Barcelone pravdepodobne ponúkne zaujímavé dizajnové zmeny. Podľa vnútorných zdrojov z Indie bude Galaxy S5 vybavená softvérovými tlačidlami, čo predstavuje radikálnu zmenu oproti zaužívanému štandardu fyzických tlačidiel vlajkových lodí Samsungu. Spoločnosť podľa všetkého uvažovala o tejto možnosti už v prípade Galaxy S4, no dizajnéri sa nakoniec rozhodli inak.

Metal-Samsung-Galaxy-S5

Samsung údajne našiel aj zaujímavý spôsob, ako integrovať do zariadenia snímač odtlačkov prstov. Podľa všetkého využije vylepšenú super-senzitívnu technológiu Synaptics, o ktorej sa pôvodne myslelo, že bude určená len na vylepšenie vlastností pera S-Pen. Snímač odtlačkov by tak mal byť priamou súčasťou predného displeja. Falošné aplikácie v štýle Jamesa Bonda, ktoré odomykajú zariadenie odtlačkom prstov na displeji sa tak stanú možno skutočnosťou.

Samozrejme, v tomto momente jedná len o neoverené informácie. Kórejské médiá dokonca protirečia tomuto tvrdeniu a uvádzajú, že Samsung použije tradičný snímač, cez ktorý musíte svoj prst potiahnuť a bude umiestnený osobitne niekde na konštrukcii. Spoločnosť si dokonca túto súčiastku bude vyrábať svojpomocne.

Zdroj taktiež uviedol špecifikácie zariadenia, ktoré idú ruka v ruke s tými, ktoré uvádzajú aj iné správy. Samsung Galaxy S5 by tak mal mať QHD displej (1440 x 2560 pixelov), čo prevyšuje aktuálny trend Full HD. Rozmer displeja bude 5,25 palcov a spomenutý bol aj hlavný fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 16 MPx. Ako v prípade predchádzajúcich modelov, v závislosti od trhu budú použité dva rôzne čipy – štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 805 alebo osemjadrový Samsung Exynos 6. Okrem toho ponúkne 3 GB RAM, 32/64 GB vnútornú pamäť a 3200 mAh batériu.
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+