MojAndroid

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung víri od svojho predstavenia vody Android sveta rôznymi testami a novinkami, ktorým ešte len teraz prichádzajú mnohí na chuť. Najnovšie informácie o tomto smartfóne priniesol zahrančný portál GSMArena, ktorý na ňom vykonal tradičné testy výdrže batérie. My sme pre vás výsledky tohto testu porovnali s konkurenčnými zariadeniami Sony Xperia Z a HTC One.

Samsung Galaxy S4_49

Oproti predchodcovi narástla batéria v Galaxy S4 o 500 mAh na hodnotu 2600 mAh, pričom výrobca ešte zmenšil celkovú hrúbku prístroja až o 0,7 mm. Batéria si však musí poradiť s väčším displejom s vyšším rozlíšením a s výkonnejším procesorom, ktorý by však mal byť viac úspornejší (v prípade testov ide o Snapdragon 600). Ako si teda počínal smartfón v porovnaní s konkurenciou?

Test výdrže pri hovore

Oproti Galaxy S3 ponúka novinka o 2 a pol hodiny dlhšiu výdrž pri aktívnom hovore. Horšie je na tom v porovnaní napríklad s Xperiou Z, ktorá používa starší Snapdragon S4 Pro procesor a menej výkonnú batériu. Tu stráca Galaxy S4 až 2 hodiny výdrže.

dyerware.com


Porovnanie smartfónov s najlepšou výdržou batérie pri aktívnom telefónnom hovore:

porovnanie-baterie

Test výdrže pri prehliadaní internetu

Aj pri teste výdrže s prehliadaním internetu si Galaxy S4 viedol lepšie, ako jeho predchodca, avšak horšie ako napríklad HTC One, ktoré vydržalo o hodinu viac. Hoci HTC One ponúka menšiu kapacitu batérie, dokázalo Galaxy S4 poraziť vďaka šetrnejšiemu LCD displeju.

dyerware.com


Porovnanie smartfónov s najlepšou výdržou batérie pri prehliadaní internetu:

porovnanie-baterie-2

Test výdrže pri prehrávaní videa

Úsporné prehrávanie videa je silnou stránkou zariadení so Super AMOLED displejom, čo v teste potvrdil aj Galaxy S4. Ten porazil HTC One a s prehľadom aj Xperiu Z.

dyerware.com


Porovnanie smartfónov s najlepšou výdržou batérie pri prehrávaní videa:

porovnanie-baterie-3

Posledným testom, ktorým prešla S4-ka bola tzv. priemerná výdrž. Pri nej nechali autori každých 24 hodín testu 1 hodinu prehrávať video, 1 hodinu prehliadali internet a 1 hodinu telefonovali. Medzi dvoma nabitiami pri takejto záťaži vydržala Galaxy S4 63 hodín, čo nie je vôbec zahanbujúci výsledok. Pre porovnanie, Sony Xperia Z aj HTC One dosiahli v rovnakom teste iba 48 hodinovú výdrž.

Galaxy-S4-bateria

Xperia-Z-vydrz-baterie

HTC-One-bateria

Testy výdrže nám ponúkli pohľad na to, ako si budú najnovšie zariadenia s výkonnými procesormi a väčšími displejmi počíňať počas používania. Aj napriek tomu, že oproti svojim predchodcom ponúkajú neporovnateľne vyšší výkon, sú aj energeticky šetrnejšie. Aj napriek tomu však tieto zariadenia pri plnohodnotnom používaní budete musieť nabíjať zrejme každý (druhý) večer.

Zdroj: GSMArena

27.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+