MojAndroid

Optická stabilizácia obrazu nie je technológiou, ktorá je v mobilných zariadeniach veľmi rozšírená. Používa ju len niekoľko modelov smartfónov, pričom najväčšie zastúpenie medzi nimi má fínska Nokia. Nedávno sa k zariadeniam s touto technológiou pridalo aj HTC so svojim One a ultrapixelovým fotoaparátom. Samsung zostal trochu pozadu a vo svojej vlajkovej lodi fotoaparát s optickou stabilizáciou neimplementoval. Zmeniť by to však mohla ďalšia generácia tabletofónu Note III, ktorá by mala byť predstavená na výstave IFA v Berlíne.

Koncept Samsung Galaxy Note 3
Koncept Samsung Galaxy Note 3

Nový Note by mal podľa dostupných informácií disponovať optickou stabilizáciou, ktorá by pomohla pri vytváraní kvalitnejších záberov. Návrhári nového zariadenia sa dokonca pohrávali s myšlienkou pridať optiku s trojnásobným zoomom. Od tejto idey však upustili, keďže v tele zariadenia by takáto optika zaberala príliš veľa miesta. Od Samsungu by sme sa však mohli dočkať aj fotomobilu Galaxy S4 Zoom, ktorý by už mal disponovať aj optickým zoomom.

Žiadna z informácií ohľadom Galaxy Note 3 zatiaľ nie je potvrdená, no fotoaparát s optickou stabilizáciou sa nám pre Samsung zdá byť ako logicky krok pri ďalšom vylepšovaní svojich zariadení.

Zdroj: androidauthority

28.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+