MojAndroid

Softvérová podpora nie je večná bez ohľadu na značku smartfónu, ale spoločnosť Samsung v nej dnes patrí k najlepším. Napriek tomu teraz ukončuje softvérovú podporu v prípade legendárnej vlajkovej série Samsung Galaxy Note 10 z roku 2019. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Galaxy Note 10 končí podpora po 4 rokoch

V súčasnosti ponúka Samsung vlajkovým modelom 4 roky systémových aktualizácií a minimálne 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. V minulosti to však bolo menej. Napriek tomu je ukončenie podpory pre smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+  po 4 rokoch dobrou vizitkou.  Obidva modely v poslednom roku dostávali jednu bezpečnostnú aktualizáciu raz tri mesiace.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+

Teraz však zaznamenali náhly koniec podpory aktualizácií softvéru. Zatiaľ čo Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ už nebudú v budúcnosti dostávať bezpečnostné aktualizácie, tak Galaxy Note 10 Lite, ktorý bol uvedený na trh v januári 2020, je stále v pláne štvrťročných aktualizácií. Séria Galaxy Note 10 prišla na trh so systémom Androidom 9.0 Pie a bola aktualizovaná až na Android 12.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Nástupcom série Galaxy Note je dnes Samsung Galaxy S23 Ultra

Aj dnes však funguje bezproblémovo v našej redakcii. Nižší model Samsung Galaxy Note 10 je dodnes najkompaktnejším smartfónom s integrovanými perom S Pen. Obidva smartfóny majú kvalitné zahnuté Dynamic AMOLED displeje, vodeodolnosť IP68, bezdrôtové Qi nabíjanie a ich kvalitný fotoaparát s optickou stabilizáciou (OIS) je výnimočný premenlivou clonou f/1.5 až f/2.4.

Náš tip
Najlepšie telefóny Motorola, ktoré si môžete kúpiť na Slovensku | 2023
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+