MojAndroid

Jednou z nevýhod inteligentných hodiniek Galaxy Gear je ich obmedzenosť len na niekoľko Androd zariadení od Samsungu – Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S3 a Galaxy Mega. To znamená, že ak vlastníte smartfón od Sony, HTC alebo inej značky, hodinky sú jednoducho nekompatibilné. Avšak portál Smartwatch Fans s odkazom na fórum XDA Developers priniesol návod, ktorým je možné manuálne sfunkčniť väčšinu možností hodiniek Gear v súvislosti s Google telefónom Nexus 5.

Samsung-Galaxy-Gear-

Neoficiálny návod vyžaduje slušné množstvo práce, ktorá zahŕňa vyťahovanie súborov z APK aplikácie Gear Manager a ich manuálnu inštaláciu. Eventuálne sa vám však do vášho Nexusu podarí dostať aplikáciu Gear Manager a niekoľko ďalších APK, čím získate podporu pre hodinky. Podľa informácií fungujú prakticky všetky funkcie, okrem S-Voice a počasia. Tento proces funguje len s Nexusom 5 a na iných zariadeniach sa vám niečo podobné nepodarí. Ak máte teda záujem oblbnúť Galaxy Gear, aby fungovala na nepodporovanom zariadení, pozrite si tento návod.

ca69ddf9e1c9a8e6e70d2ae77c4c9cba--mmf50x50
SAMSUNG Galaxy Gear V7000 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk) Porovnať ceny >>

Zdroj: Smartwatch Fans

22.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+