MojAndroid

Android je veľmi schopný mobilný operačný systém. Jeho sila nespočíva iba v jeho aktuálnych funkciách, ale aj v tom, že niekoľkokrát do roka pribudnú v systéme nové funkcie, na ktorých usilovne pracujú inžinieri v Google. Druhou silnou stránkou systému je ale aj jeho otvorenosť a tisíce aplikácií od vývojárov tretích strán, ktorí často venujú množstvo úsilia detailom, na ktoré v Google jednoducho neostal čas. Takto sa zrodila aj aplikácia FullContact, ktorá je dokonalou náhradou za predinštalovaného správcu kontaktov v systéme Android.

Aby sme ale výrobcom smartfónov nekrivdili, musíme poznamenať, že mnohé spoločnosti v rámci svojej nadstavby ponúkajú prepracovaného správcu kontaktov, ktorý ponúka oveľa viac funkcií ako základná aplikácia v systéme Android a niektoré z nich nájdeme aj v aplikácii FullContact. Tá je ale dostupná pre zariadenia rôznych výrobcov, a tak si nemusíte kvôli dobrej aplikácii pre prácu s kontaktmi kupovať telefón konkrétneho výrobcu. FullContact ponúka možnosť naimportovať a synchronizovať kontakty až z piatich účtov Google a iCloud, vďaka čomu budete mať skutočne všetky kontakty na jednom mieste.

fullcontact-1 fullcontact-2 fullcontact-3

Výhodou je tiež možnosť spárovať kontakty so sociálnymi sieťami a mať prehľad o aktivite vašich známych priamo z aplikácie FullContact. Poteší tiež možnosť jednoducho zlúčiť kontakty v prípade, že máte v adresári dva záznamy týkajúce sa tej istej osoby. Okrem toho ponúka aplikácia užitočné gestá a šikovné funkcie, vďaka ktorým je aj ďalšia práca s kontaktmi veľmi jednoduchá. Stručne povedané, ak ste čakali na výkonného správcu kontaktov a doterajšie riešenia vám nestačili, možno by stálo za to vyskúšať aplikáciu FullContact. V obchode Play je k dispozícii zadarmo, no niektoré jej funkcie sú spoplatnené dodatočnými nákupmi v aplikácii.

Verzia: 18.03.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 18.03.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

2.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+