MojAndroid

Ak patríte aj vy medzi fanúšikov kvalitných Android hier, tak by ste mali spozornieť. Na Google Play sa totižto objavil nový titul, ktorý si jednoznačne zaslúži vašu pozornosť. Hra sa volá Freeze!, a ide o jednu z najlepšie spracovaných fyzikálne založených hier pre zariadenia s Androidom. Dostupná je aj pre zariadenia s iOS, tablety Nook a v Amazon App Store, za bezkonkurenčnú cenu – zadarmo!

Freeze! je perfektne spracovaná Android hra, ktorá si zakladá najmä na gravitácii. Nie reálnej, ale virtuálnej. Príbeh hry sa točí okolo “ozubeného oka”, ktoré je hlavným hrdinom. Oko bolo zajaté a jeho jediným cieľom je dostať sa späť na svetlo sveta. Hoci nejde o práve najbežnejší príbeh, hra je veľmi zaujímavá a vďaka svojej náročnosti ponúka naozaj dlhé hodiny hrania. Treba mať však aj šikovné prsty a trpezlivosť, ktorá sa v tomto prípade vypláca dvojnásobne.

         

V každom leveli na vás čaká špeciálne hracie pole. V ňom sa ocitáte na začiatočnej pozícii, z ktorej sa musíte pohybom celého hracieho poľa a pomocou gravitácie dostať do cieľa, ktoré predstavuje akýsi teleport. Nie je to však také ľahké, ako sa to zdá. Po ceste sa totižto musíte vyhýbať rôznym nástrahám, akými sú napríklad ozubené pásy, pasce so špicmi alebo ozubené kolesá, ktoré vás vďaka gravitácii naháňajú presne v tom smere, ktorým sa momentálne kotúľate. Vašou jedinou obranou proti všetkým týmto nástrahám sú vaše rýchle reakcie, inteligencia a tlačidlo Freeze, podľa ktorého je hra aj pomenovaná. Stlačím tlačidla spôsobíte to, že sa oko zastaví na mieste, kde sa práve nachádza. Ako celá táto hra funguje, perfektne vysvetľuje video nižšie.

V hre je celkovo dostupných bezplatne 25 levelov a ďalších 10 na vás čaká vo forme bonusov. Postupnou aktualizáciou by mali pribúdať ďalšie levely, no tie už možno budú spoplatnené. To však nič nemení na tom, že ide o veľmi zaujímavú hru, ktorú by ste jednoznačne mali vyskúšať. Odkaz na stiahnutie nájdete nižšie, v komentároch nám potom píšte, či sa vám hra páči a či by ste ju odporučili aj vašim známym. Príjemné hranie!

Verzia: 2.03
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.03
Aktuálna cena: Zdarma

30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+