MojAndroid

Zdá sa, že komunikácia niektorých spoločností je v konkurenčnom boji niekedy naozaj tvrdá. Mnohí z nás sa chystajú, alebo tak už urobili, zakúpiť  si najnovší Android počin roku od spoločnosti Samsung v podobe Galaxy S III.  No už tu máme výkriky do sveta z konkurenčného tábora výrobcov a dodávateľov pre spoločnosť Apple.

Foxconn CEO, Terry Gou sa nechal počuť, že najnovší kúsok od spoločnosti Apple – iPhone 5, ktorý by sa mal objaviť už v novembri, porazí najnovšiu vlajkovú loď od Samsungu tak, že Galaxy S III bude hanbou. Dosť silné prehlásenie, aj keď predpokladať, čo bude o päť mesiacov je naozaj veľmi ťažké. Dnes sa už, v podstate, nemôžu porovnávať zariadenia, medzi ktorých uvedením na trh sú oveľa menšie časové medzery.

Súperenie medzi Samsungom a spoločnosťou Foxconn má rozsiahle a hlboké korene. Spor sa tiahne od roku 2010, kedy niekoľkým taiwanským spoločnostiam bola udelená pokuta vo výške 433,92 miliónov amerických dolárov. Samsung bol vtedy oslobodený od trestu ako „spolupracujúci svedok“.

Gou sa ďalej vyjadril, že od tohto momentu je jeho „celoživotným cieľom zničiť Samsung“. Foxconn a Sharp vytvorili spoluprácu, ktorá „v technologickej oblasti dodá novému iPhone 5 náskok až tri roky pred Samsungom“.

Samozrejme, do uvedenia ďalšieho kúsku od Apple – iPhone 5, je ešte veľmi ďaleko. Nepredpokladáme, že Apple pôjde smerom dozadu, práve naopak. Latka je postavená veľmi vysoko. Navyše nás čaká ešte uvedenie Nexus zariadení, aj v réžii Samsungu, ktoré môžu technologický pokrok posunúť opäť o čosi vyššie. Nechajme sa teda prekvapiť a už teraz sa môžeme tešiť na technologické preteky, ktoré by konečne konkurenčný boj vytiahli, zo súdnych miestností, na otvorený trh.

Zdroj, foto:  FocusTaiwan

22.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+