MojAndroid

Smartfóny majú ľuďom uľahčovať prácu, aspoň tak ich vníma väčšina ľudí. Určite si to ale nemyslia zamestnanci amerického denníka Chicago Sun-Times. Vedenie novín sa totižto rozhodlo, že všetkých svojich profesionálnych fotografov vyhodí. Nahradiť ich majú smartfóny iPhone v rukách redaktorov.

shutterstock_smartphone_camera

V nasledovných dňoch a týždňoch budeme pracovať so všetkými redaktormi a cvičiť ich na to, aby dokázali vytvárať obsah, ktorý potrebujeme,” povedal  Craig Newman, šéfredaktor Sun Times. Otázne je, prečo sa tak vedenie novín rozhodlo. Z redaktorov chce spraviť aj fotografov, pričom do výbavy dostanú smartfón, ktorý sa v súčasnosti kvalitou fotografií nemôže digitálnym zrkadlovkám rovnať. Nahradiť profesionálnych fotografov za smartfóny v rukách zaučených redaktorov vyznieva trochu smiešne. Za cenu iPhonu sa dá totižto zohnať už aj zrkladlovka, s ktorou by aspoň trochu poučení redaktori novín vytvorili určite kvalitnejšie snímky. Problémom je však aj samotná idea, aby redaktori plnili úlohu fotografov.

Nápad, že freelanceri a reportéri by mohli nahradiť fotografov je prinajmenšom idiotský,” napísal Alex Garcia, fotograf Chicago Tribune. Je to najmä z toho dôvodu, že najlepší novinári používajú k vykonávaniu svojej činnosti inú hemisféru mozgu, ako najlepší fotografi. To v jednoduchosti znamená, že redaktorskú činnosť nie je možné dobre vykonávať počas toho ako fotografujete a naopak.

Zdroj: readwrite

4.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+