MojAndroid

Hoci sme už v predchádzajúcich správach o pripravovanom smartfóne Nexus 5 uvádzali, že spoločnosť LG sa opäť stane výrobcom tohto produktu, dnes to je jasnejšie, ako nikdy predtým. Nové dokumenty z podania na úrade FCC (Federal Communications Commission) odhalili fotografie zariadenia, ktoré sa svojim vzhľadom podobá na Nexus 5, ktorý sme mohli vidieť na video z odhalenia sochy Android KitKat. Na fotografiách síce nie je prítomný nápis Nexus, no na prvý pohľad môžme spoznať veľké ochranné sklo fotoaparátu, ktoré je podobné tomu, čo sme videli na spomínanom videu.

Nexus 5 s Nexus 5 s Nexus 5 a Nexus 5 b

Podanie je označené ako “povolená zmena 2 triedy” vlajkovej lode LG G2, takže je veľmi pravdepodobné, že ďalší nexus bude odnožou práve tohto zariadenia. Ak ponúkne aspoň podobné hardvérové parametre ako G2, v tom prípade sa môžeme tešiť na vynikajúce zariadenie s dobrým pomerom cena/výkon, ktorým bol známy Nexus 4. Dokument z FCC tiež odhaľuje, že ďalšia generácia Google smartfónu ponúkne aj konektivitu do siete LTE (len pre frekvencie amerických operátorov AT&T, Verizon a Sprint) a tiež odhaľuje uhlopriečku obrazovky 4,96-palcov. Okrem toho bude prítomná aj dual-band 802.11ac Wi-Fi a batéria bude mať kapacitu 2,300mAh.

Náš tip
Prvý pohľad na Nexus 5, počas odhalenia sochy Android KitKat [VIDEO]

Zdroj: The Verge

12.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+