MojAndroid

Google vydal novú verziu svojej aplikácie fotoaparátu, ktorá je primárne určená Nexus a Pixel zariadeniam. Aktualizácia s číselným označením 4.3 prináša okrem iného dve veľké novinky, na ktoré sme v tejto aplikácii čakali naozaj dlho – možnosť vypnúť zvuk uzávierky a nový ovládač priblíženia.

Google-fotoaparat-4-3_3 Google-fotoaparat-4-3_1

Možnosť vypnúť zvuky fotoaparátu je tak základnou funkciou, že sme boli prekvapení, že ju Google doteraz vo svojej aplikácii neponúkal. Po novom ju nájdete hneď vo vrchnej časti nastavení. Veľmi praktickým je aj nový posuvný ovládač priblíženia. Ten nahradil doteraz používané “paličky”, ktoré neboli ničím iným, ako len ukazovateľom zoomu, ktorý ste ale ovládali gestom pinch-to-zoom. Po novom zobrazuje fotoaparát aj informáciu o veľkosti priblíženia.

Google-fotoaparat-4-3_2

Menšou zmenou prešiel aj zámok expozície, ktorý sa dá vyvolať dlhším podržaním prstu na objekte, ktorý chcete odfotiť. Po zobrazení zámku zobrazuje aplikácia Fotoaparát podobný slider ako pri zoome s informáciou o zvýšení/znížení expozície. Ovládač expozície pritom zostáva zobrazený až do momentu, keď vytvoríte fotografiu. Doteraz zmizol po niekoľkých sekundách zobrazenia na displeji. Aktualizácia Fotoaparátu Google je dostupná na pozadí bez vášho vedomia, prípadne si ju môžete nainštalovať manuálne, klasickou formou pomocou priloženého APK súboru (odporúčame).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

23.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+