MojAndroid

Google vydal novú verziu svojej aplikácie fotoaparátu, ktorá je primárne určená Nexus a Pixel zariadeniam. Aktualizácia s číselným označením 4.3 prináša okrem iného dve veľké novinky, na ktoré sme v tejto aplikácii čakali naozaj dlho – možnosť vypnúť zvuk uzávierky a nový ovládač priblíženia.

Google-fotoaparat-4-3_3 Google-fotoaparat-4-3_1

Možnosť vypnúť zvuky fotoaparátu je tak základnou funkciou, že sme boli prekvapení, že ju Google doteraz vo svojej aplikácii neponúkal. Po novom ju nájdete hneď vo vrchnej časti nastavení. Veľmi praktickým je aj nový posuvný ovládač priblíženia. Ten nahradil doteraz používané “paličky”, ktoré neboli ničím iným, ako len ukazovateľom zoomu, ktorý ste ale ovládali gestom pinch-to-zoom. Po novom zobrazuje fotoaparát aj informáciu o veľkosti priblíženia.

Google-fotoaparat-4-3_2

Menšou zmenou prešiel aj zámok expozície, ktorý sa dá vyvolať dlhším podržaním prstu na objekte, ktorý chcete odfotiť. Po zobrazení zámku zobrazuje aplikácia Fotoaparát podobný slider ako pri zoome s informáciou o zvýšení/znížení expozície. Ovládač expozície pritom zostáva zobrazený až do momentu, keď vytvoríte fotografiu. Doteraz zmizol po niekoľkých sekundách zobrazenia na displeji. Aktualizácia Fotoaparátu Google je dostupná na pozadí bez vášho vedomia, prípadne si ju môžete nainštalovať manuálne, klasickou formou pomocou priloženého APK súboru (odporúčame).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

23.2.2017
 • Miso

  Funguje aj na inom zariadeni ako nexus?

  • bezmena

   Áno

   • Miso

    Chcem nieco take vyskusat pretoze mam pocit ako keby moj stary galaxy s5 zacal horsie fotit

  • Limit

   Na htc 10 nefunguje ziadna verzia.

 • Larsen

  Ja myslim, ze by bolo celkom mile pripisat, ze tato app ide len pod Nougatom, neviem kolki ho tu uz mate, ale v Oneplus maju po vydani 7.0 pre OP3 a OP3T zjavne pochuja casu a majitelia telefonu spred roka utrum… A teda zvuk uzavierky, to je zasadna inovacia. Naco manualny rezim ked mozem radseh zapinat a vypinat zvuky uzavierky…. Kinec cele zle, Google Camera je dobra akurat tak na Globe snimky…

 • IQLogic

  Tak táto appka je dobrá akurát na panorámy a sférické fotky.

 • Tomáš Demeter

  na htc u 11 funguje pixel camera apk skvele mám fotky

+