MojAndroid

Aplikácia Fotky Google sa vďaka novej funkcii stala oveľa sociálnejšou. Odteraz totiž bude možné pod zdieľané albumy pridávať komentáre, vďaka čomu bude práca s fotografiami od rôznych priateľov jednoduchšia a intuitívnejšia.

Funkcia zdieľaných albumov je medzi používateľmi veľmi obľúbená. Nie len, že umožňuje bezproblémové zdieľanie vašich fotografií s vašimi známymi, ale tiež im umožňuje do týchto albumov pridávať vlastné fotografie. Ak napríklad ide na dovolenku skupina priateľov, všetci môžu takto jednoducho pridávať fotografie do jedného albumu. To isté platí aj o spoločenských udalostiach a oslavách, akými sú napríklad svadby, kde je fotografov už tradične veľmi veľa.

Fotky Google komentare

Nová funkcia teraz umožňuje pridávať komentáre k týmto albumom priamo v aplikácii Fotky Google. Neskôr môžete tieto komentáre mazať, ale zatiaľ nie je možné ich upravovať. Ďalšou zaujímavou novinkou je, že aplikácia sama navrhne, ktoré fotografie by ste do zdieľaných albumov mali pridať. To ešte viac zvýrazňuje automatizáciu, ktorú aplikácia prináša. Nové funkcie sú súčasťou verzie aplikácie 1.20. Tá je na Android zariadenia uvoľňovaná postupne, no je možné, že túto novinku na svojom zariadení ešte neuvidíte. Kým sa vám aktualizácia nezobrazí automaticky, môžete jej dostupnosť v obchode Play skontrolovať manuálne aj kliknutím na widget pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Photos (Google+) via Android Community

14.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+