MojAndroid

FLIR prináša novú verziu termovíznej kamery, ktorú je možné pripojiť už aj k smartfónom s Androidom. Prvá verzia kamery sa na trhu objavila ešte v roku 2013 a bola určená len pre používateľov iPhonov. Dnes ponúka rovnakú, no zdokonalénu konštrukciu, ako aj snímač, ktorý ešte presnejšie dokáže mapovať teplo na povrchu objektov a osôb.

FLIR one pozostáva z dvoch kamier, z ktorých jedna je infračervená a slúži pre snímanie teploty povrchu, tá druhá je klasická kamera s rozlíšením VGA. Obraz z obidvoch snímačov je spojený a vytvára jednu súvislú snímku s farebným vyznačením teploty priamo na objektoch v obraze.

Výhodou FLIR one je tiež to, že je napájaná samostatným zdrojom energie a má teda vstavanú batériu. Vďaka sprievodnej aplikácii navyše ponúka aj také funkcie, ako napríklad možnosť čítať teplotu v rôznych bodoch, ako aj nastavenie snímania teploty len v určitom rozsahu. To všetko za 249 dolárov, pričom verzia pre Android bude dostupná v priebehu júla alebo začiatkom augusta.

Zdroj: phonearena

 

29.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+