MojAndroid

ROOT našich zariadení dnes už nie je taký rozšírený a populárny ako kedysi, za čo vďačíme aj neustále sa zlepšujúcemu systému Android. Napriek tomu sa ale nájdu milióny fanúšikov, ktorí naďalej využívajú ROOT na optimalizáciu svojich zariadení. Aj ROOT-nuté zariadenia ale majú svoje vlastné nevýhody, medzi ktoré patrí aj neustála potreba zálohovania systému a jeho rôznych častí. Tento problém už dávnejšie rieši nástroj FlashFire od známeho vývojára Chainfire, ktorý teraz do svojej aplikácie pridal podporu pre inštaláciu OTA aktualizácií na zariadenia s ROOT a aj podporu pre Android 6.0 Marshmallow.

FlashFire 1 FlashFire 2

Nástroj najskôr slúžil na jednoduché flashovanie ZIP súborov a na zjednodušenie zálohovania systému v prípade preinštalovania či inštalácie novej ROM. Posledné aktualizácie ale prinášajú skvelé novinky, ktoré robia z tejto aplikácie oveľa užitočnejšieho pomocníka. Po novom totiž aplikácia zvládne automatickú inštaláciu OTA aktualizácií aj na zariadenia s ROOT právami a pribudla aj podpora pre nový Android Marshmallow. Ak ste si niekedy ROOT-li svoje zariadenie, viete, že nainštalovať oficiálnu OTA aktualizáciu od výrobcu nie je nič jednoduché. FlashFire ale odteraz sám nahrá originálny súbor boot.img, nainštaluje dostupnú OTA aktualizáciu a následne znovu ROOT-ne zariadenie.

Toto ocenia najmä tí používatelia, ktorí si svoje zariadenia ROOT-ujú, no zároveň si nechávajú pôvodné ROM od výrobcu. Takto jednoducho môžete mať k dispozícii základný systém Android a zároveň mať aj prístup k aktualizáciám. Nástroj je v testovacej fáze už pomerne dlho a ak ho budete chcieť využívať aj vy, musíte sa prihlásiť na testovanie aplikácie. Myslite ale na to, že môže trvať pomerne dlho, kým Google vašu žiadosť zaeviduje, a tak buďte trpezliví.

Zdroj: XDA via Android Police

9.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+