MojAndroid

Šialenstvo v podaní (ne)podarenej mobilnej hry Flappy Bird pokračuje aj po tom, čo bola odstránená z obchodu Google Play či AppStore. Používatelia začali túto skutočnosť využívať vo svoj prospech a prostredníctvom internetových inzertných portálov začali predávať svoje zariadenia s nainštalovanou hrou za absurdné sumy.

FLAPPY BIRD

Všetko to začalo krátko po jej odstránení, kedy sa na portáli Ebay začali objavovať iPhony, na ktorých je Flappy Bird nainštalovaný. Niektoré ponuky prekračovali päťciferné sumy a predajcovia si dovolili dokonca vylepšiť ponuky pridaním nejakých ochranných obalov grátis. Táto mánia sa však neodohráva len v zahraničí, objavila sa aj na slovenských weboch. Po preskúmaní inzertného portálu Bazoš.sk sme našli najdrahší Android, konkrétne Sony Xperia J za neuveriteľných 275 568 EUR. Inzerát na takúto skvelú ponuku od neznámej slečny z Košíc vyzerá asi takto:

Ma niekto zaujem o telefon z hrou flappy bird ? Tato hra sa uz neda stiahnut. Ide o telefon xperia j ma papiere a prislusenstvo. Piste na email xxx@gmail.com foto poslem (pravý email sme z textu odstránili, pozn. redakcie)

Desiatky ďalších inzerentov využíva hru ako ťahák pre predaj svojho zariadenia, čím sa zvýhodňuje nad rovnakými ponukami. Niektorí dokonca využívajú svoje technologické znalosti a ponúkajú svoje služby pri inštalácií hry do Android smartfónov. Iní zas za poplatok odosielajú e-mailom APK súbor s hrou alebo sa snažia vymeniť smartfón za niečo lepšie.

Náš tip
Flappy Bird končí, autorovi zničila táto hra život

Je zaujímavé pozorovať, akým rázom sa z nevinnej hry vytvorila mánia, ktorej sme v prípade mobilnej hry neboli zatiaľ svedkami. Odporúčame vám vyhľadať kľúčové slovo “Flappy Bird” v niektorých z bazárov, na vlastné oči uvidíte, akí vedia byť ľudia vynaliezaví. Podarilo sa aj vám vypátrať nejaké zaujímavé “Flappy Bird” ponuky? :)

13.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+