MojAndroid

Smart hodinky a náramky Fitbit dokážu okrem iného aj sledovať a analyzovať váš spánok, pričom podrobný prehľad nájdete v mobilnej aplikácii výrobcu. Spoločnosť teraz testuje novinku, ktorá sledovanie spánku ešte viac spríjemní. Aplikácia vám po novom povie, na aké zviera sa podobáte na základe vášho spánku. O novinke informoval portál 9to5Google.

Novinka je momentálne dostupná len v beta verzii pre vybraných používateľov s predplatným Fitbit Premium. Nachádza sa v sekcii Spánok medzi grafom a jednotlivými dennými prehľadmi, kde uvidíte krátky popis vášho spánku. Po rozliknutí sa zobrazí celý popis s ilustráciou vášho zvieraťa.

Korytnačka

Korytnačkám chvíľu trvá, kým sa niekam dostanú. Môže chvíľu trvať, kým zaspíte, no akonáhle sa tak stane, máte tendenciu dobre sa vyspať. Skúste pred spaním dodržiavať rutinu, ktorá vám pomôže pripraviť sa na spánok, napríklad skôr vypnite obrazovky alebo meditujte.

Papagáj

Papagáje majú veľa energie a sú neposedné. Počas spánku sa hýbete viac ako obvykle, čo vás možno nakrátko prebudí, no väčšinou si na to pravdepodobne nepamätáte. Zväčša sa vyspíte dobre aj napriek tomu, že máte ľahší spánok. Vo všeobecnosti máte dostatok hlbokého spánku, ale máte kratší REM spánok. Vyskúšajte spať v tichom, tmavom prostredí a do svojej každodennej rutiny pridajte fyzické cvičenie a meditáciu na podporu pokojného spánku.

Ježko

Ježkovia sú ľahké a malé cicavce. Váš spánok je krátky a ľahký, pričom spíte menej, ako pravdepodobne potrebujete a trávite menej času v REM fáze. Máte tendenciu ľahko zaspať a počas spánku sa často nebudíte. Ak chcete spať hlbšie, skúste si pred spaním vytvoriť priestor na chvíľku ticha.

Žirafa

Žirafy sú vysoké, no v porovnaní s inými zvieratami spia krátko. Spíte celkom tvrdo, počas noci sa príliš nebudíte a máte vyšší podiel REM spánku. Možno však nespíte toľko, koľko potrebujete. Skúste chodiť spať a vstávať v rovnaký čas a vyvarujte sa ponocovaniam.

Delfín

Delfíny sú splašené stvorenia. Možno je pre vás ťažké vypnúť váš „splašený” mozog pred spaním. Máte tendenciu spať po častiach, kvôli čomu kvalita vášho spánku nepatrí medzi tie najlepšie. Možno cítite potrebu spať počas dňa, pretože ste unavení z nedostatku hlbšieho spánku. Snažte sa počas dňa menej driemať a večer dodržujte pravidelnú spánkovú rutinu.

Medveď

Spíte tvrdo, s niekoľkými dlhšími prebudeniami a zvýšeným množstvom hlbokého a REM spánku. Držte sa svojej spánkovej rutiny a venujte pozornosť svojim stravovacím návykom a aktivitám, ktoré môžu ovplyvňovať spánok.

Náš tip
Fitbit konečne prináša očakávané novinky pre svoje hodinky a náramok
22.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+