MojAndroid

Produkty značky Fitbit partia medzi fitness zariadenia s najpresnejším sledovaním spánku. Značka tento týždeň podľa portálu AndroidAuthority oznámila, že sledovanie spánku vylepšuje novou funkciou mesačného profilu pre používateľov s predplatným Fitbit Premium. Funkciu Sleep Profile bližšie popísal oficiálny blog spoločnosti Google, ktorá značku vlastní.

Funkcia Sleep Profile znázorní vaše mesačné výsledky aj ikonkou zvieraťa

Cieľom nového profilu spánku je poskytnúť používateľom prehľad o kľúčových metrikách spánku a spojiť tieto merateľné hodnoty do mesačného hodnotenia. Spomedzi desiatich metrík je vo Fitbit niekoľko úplne nových metrík, ako variabilita spánkového plánu, čas pred hlbokým spánkom a prerušovaný spánok.

Samozrejme sú v profile aj známe metriky, ako je trvanie spánku, pokojný stav a REM spánok. Pre každú z týchto sledovaných položiek zobrazí Fibit porovnanie s ideálnymi rozsahmi hodnôt. Pri každej mesačnej analýze spánku sa objaví aj ikonka zvieraťa, ktorému odpovedá váš typ spánku. Fitbit však tvrdí, že neexistuje žiadne „ideálne“ zviera. Ak sa vaše metriky zmenia, môže sa každý mesiac zmeniť aj ikonka zvieraťa.

Samozrejme, okrem ikonky zvieraťa máte k dispozícii aj podrobné informácie o vašich sledovaných údajoch. Tieto poznatky vám môžu pomôcť určiť, ako zlepšiť spánok v nasledujúcom mesiaci. Podľa Fitbitu vám pochopenie vášho spánkového profilu nielen pomôže lepšie porozumieť vášmu spánku, ale tiež pozitívne ovplyvní vašu reakciu na stresové faktory. To by malo poslúžiť k dosiahnutiu vašich zdravotných alebo fitness cieľov.

Čo je nutné pre správne fungovanie novej funkcie?

Dlhodobé údaje sú kľúčom k správnemu fungovaniu tejto funkcie .Na získanie hodnotenia budete preto musieť svoje zariadenie nosiť aspoň 14 nocí počas mesiaca. Každá ďalšia noc zlepší presnosť hodnotenia. Po mesiaci jednoducho vyhľadajte svoje výsledky funkcie Sleep Profile v aplikácii Fitbit. Funkcia by mala podávať nové výsledky automaticky vždy na začiatku mesiaca.

Fitbit Charge 5 cvičenie
Fitbit Charge 5 je jedno zo zariadení podporujúcich funkciu Sleep Profile | Zdroj: Zdenka Smalecová

Nie všetci používatelia zariadení Fitbit sa však budú môcť tešiť z novej funkcie. V prvom rade je nutné vlastniť vlastniť jedno zo šiestich vybraných zariadení na sledovanie spánku. Sú to Fitbit Sense, Versa 3, Inspire 2Versa 2, Charge 5 a Luxe. Ďalej budete potrebovať mesačné predplatné Fitbit Premium, ktoré stojí 9,99 dolárov mesačne.

Náš tip
Výrobcovia smartfónov majú kvôli nízkemu dopytu sklady plné smartfónov
24.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+